Bu sabah Google, YouTube için koyu temayı birçok türde Android cihazına güncelleme olarak sunmaya başladı. Bu güncelleme, uygulamaları karanlık temada kullanmayı sevenleri oldukça mutlu etmiş gibi duruyor. YouTube artık renkleri karanlığa çevrilebiliyor.

Bu güncellemeye ulaşmak için hemen Android cihazınızda Google Play uygulama mağazasına gidin. Oradan, sol üst köşedeki düğmeye basın, “Uygulamalarım” a hafifçe dokunun ve YouTube’u aşağı kaydırın. Burada sizi bekleyen bir güncellemeye sahip olabilir veya olmayabilirsiniz. Orada bir güncellemeniz yoksa, daha uzun süre beklemeniz gerekir.

Herhangi bir nedenle Google Play uygulama mağazasını kullanmak istemiyorsanız veya henüz bir güncelleme görmediyseniz, en yeni güncellemeyi bulmak için APK Mirror‘a gidin. Bu, Google Play’in dışındaki APK uygulama dosyalarını barındıran bir sitedir. Bu nedenle, bu siteden indirdiğin herhangi bir uygulamadan oluşabilecek sorunlardan Teknobuk sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

YouTube’un en yeni sürümüne sahipseniz aşağıdaki talimatları takip etmeniz gerekiyor. Bu yönergeler, cihazınızdaki Youtube karanlık temasını aktif edecektir. Yoksa, daha yeni bir güncellemeye ihtiyacınız olacak.

1. YouTube’u açın
2. Sağ üst köşedeki simgeye dokunun
3. Ayarlara girin
4. Genele girin
5. Karanlık temayı aktif edin

Karanlık tema “mobil veri kullanımını sınırla” ayarının altında yer alacaktır. Karanlık tema ayarı yoksa, henüz YouTube’un en yeni sürümüne sahip değilsiniz. Çok yakında güncelleme size de ulaşacaktır, moralinizi bozmayınız.

NOT: Bu özellik bir süredir aşamalı olarak kullanıma sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like