Bir kaç ay sonra tanıtılacak olan Apple iPhone 12 serisi ile alakalı bir çok rapor ve söylenti mevcut. Bu raporlardan biri Apple’ın iPhone 12 modellerinin üretiminde gecikme yaşayacağını belirtiyordu. Ancak yeni bir rapora göre, şirketin gelecek ay yani Temmuz ayında iPhone 12 serisinin üretimine başlayacağı iddia ediliyor.

Digitimes tarafından gelen bu rapor, Apple’ın Mühendislik Doğrulama ve Test sürecinin ikinci aşamasını Haziran ayına kadar tamamlayacağını söylüyor. Eğer Apple, bu işlemi bu tarihte tamamlar ise iPhone 12’lerin seri üretimine Temmuz ayında başlayabilir.

Daha önceki haberler, iPhone 12 serisindeki Pro isim takısına sahip olan modellerin üretim konusunda gecikme yaşayacağını belirtiyordu. Ancak bu rapor, bütün yeni nesil iPhone modellerinin Temmuz ayında seri üretime geçeceğini iddia etmektedir. iPhone 12 serisinin tanıtım tarihi ise hâlâ belirsizliğini koruyor.

Apple, iPhone 12 serisinde dört adet model piyasaya sürecek. Bu modellerin hepsinde de 5G modem mevcut olacak. Ancak raporlar, daha uygun fiyatlı olan iki iPhone modelinde mmWave desteğinin olmayacağını gösteriyor. Üst düzey “Pro” modellerinde ise hem 6Ghz hem de mmWave 5G desteği mevcut olacaktır.

Daha önceki raporlarda belirtildiği gibi, Apple’ın mmWave 5G modem için cihazdaki anten tasarımında değişiklik yapacağı söyleniyor. Bu durum da Pro modellerinde gecikmeye sebep olabilir. Böyle bir durumda Apple, uygun fiyatlı iki modeli zamanında sunarken Pro varyantlarını daha sonraki bir tarihte tanıtabilir.

Bu raporların çeşitli söylemlerden elde edilen spekülasyonlar olduğunu unutmayın. Yani Apple tarafından böyle onaylanmış bir bilgi yok. Hangi firma zaten onaylıyor ki. iPhone 12 serisi ile ilgili yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, bu yüzden bizi takipte kalmaya devam edin.

“Apple, iPhone 12 Modellerinin Seri Üretimine Temmuz Ayında Başlayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like