Boğaziçi Üniversitesi’nde kargaşa çıkarmaya çalışan terör örgütü üyelerine destek çıkan ve onları “Türkiye’nin evlâtları” olarak nitelendiren Kemal Kılıçdaroğlu’na, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk sert çıkıştı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Polisimize saldıran çapulculara “Türkiye’nin evlatlarını derhal serbest bırakın” diyerek terör örgütlerinden medet uman zavallılar!” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Fatin Dağıstanlı’nın programına konuk olan Galip Öztürk, burada vatana olan özlemi ile ilgili “Biz bin yıldır bu topraklardayız. Selçuklu, Osmanlı bunlar bizim atamız ve atalarımızın emanet ettiği topraklar her zaman içimde. Vatanım için şehit veren bir aileden geldiğim için, vatanımı çok özlüyorum.” açıklamalarında bulundu.

Gürcistan’da neden yaşadığını anlattı

2018 yılında Gürcistan’da yaşamaya başlayan Galip Öztürk, paralel yapı nedeniyle bu durumlara düştüğünü ve yeniden yargılanma isteği sürekli dile getirdiği anlattı. Gürcistan’a kaçmadığını, mağdur edildiği için burada ikamet ettiğini ve burada ise yapmış olduğu yatırımlar nedeniyle vatandaşlık  verildiğini söyleyen Öztürk, Gürcistan’da devam eden projelerini ve iş hayatını da anlattı. Türkiye’de şuan şirketlerin faaliyetlerini ve ailesinin ve yakınlarının yaptığını söyleyen Galip Öztürk, Gürcistan ile Türkiye arasında yatırım köprüsünü şirketleri üzerinden kurduğunu anlattı.

Paralel yapıdan halen tehdit alıyorum

Twitter üzerinden halen tehdit mesajları aldığını söyleyen Galip Öztürk “Her hangi bir pişmanlıkları yok, bana sen bizim ateşimize odun taşıdın diye mesajlar atıyorlar. Bunların hepsinin görüntüsü bende var, mahkemelerde faydası var mı bilmiyorum ama Avukatım Faik Işık ne zaman isterse kullanabilir mahkemelerde” dedi.

Paralel yapının bir çok hocasının ve aile yakınlarının da kendisine gelerek çeşitli tekliflerde bulunduklarını anlatan Galip Öztürk, bununla ilgili Sabah Gazetesinin çalışanlarını arayarak, bunları kayıt altına alınmasını ve bunların benim hakkımda asılsız dosyalar oluşturarak, bugün o dosyaların üzerinden tehdit ettiklerini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir