Huawei, 26 Mart tarihinde Fransa’nın Paris kentinde düzenleyeceği bir etkinlik ile Huawei P40 serisi amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tanıtım etkinliği koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak yayınlanacak. Daha önceki senelerde tanıtılan P serisi amiral gemisi telefonlara benzer şekilde, P40 serisi de yeni kamera teknolojileriyle yeni bir akıllı telefon fotoğrafçılığı düzeyi sunacak.

Sadece donanım konusunda değil yazılım konusunda da yenilikler sunacak. Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinde ortaya çıkan bir Huawei P40 Pro sistem dosyasına teyit edilen EMUI 10.1 sürümünü belirten bir kod dizini yer alıyor. Böylece Huawei, bu modellerde yükseltilmiş bir EMUI sürümü sunacak.

P40 Pro’ya ait ELS-N29 modelinden söz edilen sistem dosyası EMUI 10.1.0.108 (C432E7R3P2) derlemesi ile birlikte geliyor. Bunun sadece bir test için hazırlanmış kod derlemesi olması oldukça olasıdır.

EMUI 10.1 sürümünün geliştirilmiş GPU Turbo, yeni HMS yetenekleri ve diğer yazılım geliştirmeleri gibi yeni özelliklerle birlikte gelmesi bekleniyor. Ancak bu özelliklerin yanına şirket bazı yeni özellikler de ekleyebilir.

Şunu da belirtmek gerekiyor, Huawei ilk kez EMUI arayüzünün farklı sürümünü yakın zamanda piyasaya sürmüyor. Daha önce de Huawei P20 modeli ile böyle bir güncelleme zaten sunmuştu. EMUI 8 sürümünü yayınlamasına rağmen daha sonra yeni amiral gemisi telefonunu EMUI 8.1 sürümü ile piyasaya sürmüştü. Böylece tek bir yılda iki işletim sistemi sürümünü yayınlamıştı.

Huawei P30 serisi, EMUI 9.0’ın halefi EMUI 9.1 sürümü ile piyasa sürülmüştü. Şimdi de Huawei P40 serisi modeller EMUI 10’un halefi EMUI 10.1 ile piyasaya sürülecek.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like