Apple’ın bir sonraki büyük güncellemesi olacak olan iOS 14, bu ayın sonlarına doğru resmi olarak duyurulacak. Apple ürünleri ve yazılımları hakkında haberler yapan Verifier sitesi, paylaştığı bilgide Apple’ın yeni iOS 14 güncellemesini şu anda iOS 13 sürümünü destekleyen tüm iPhone ve iPod Touch cihazlarına göndereceğini iddia ediyor.

Eğer bu iddia doğru ise, Apple bu yıl büyük iOS güncellemesinde hiçbir cihazı dışarıda bırakmayacak. Verifier tarafından yayınlanan söylentiler kimi zaman doğru çıksa da bazı zamanlarda da asılsız çıkıyor. Ancak internet sitesi, geçtiğimiz yıl iPhone 5s ve iPhone 6’nın iOS 12’den sonra daha güncelleme almayacağını doğru bir şekilde bildirmişti.

Görünüşe göre Apple bu sene mevcut iOS 13 sürümüne sahip olan cihazları yeni güncelleme konusunda saf dışı bırakmayacak. Bu iddia, Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini bir yıl daha desteklemeye devam edeceği anlamına geliyor. Ancak Verifier, iOS 14 güncellemesinin hem 6s hem de birinci nesil iPhone SE için yolun sonu olduğunu belirtiyor.

Apple, iOS 14 güncellemesini WWDC etkinliğinin bir parçası olarak tanıtacak. WWDC etkinliği bu yıl için 22 Haziran’da başlayacak. Küresel çapta etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinlik sadece çevrim içi olarak düzenlenecektir.

Ayrıca Apple’ın WWDC’de Mac, Apple TV ve Apple Watch için yeni işletim sistemlerini de tanıtması bekleniyor. Bunun dışında HomePod cihazı için sonbaharda sunacağı büyük bir yazılım güncellemesini de bu etkinlikte ön tanıtım olarak gösterebileceği belirtiliyor. WWDC 2020 etkinliği düzenlendiği zaman en yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

“iOS 14 Güncellemesi, iOS 13 Çalıştıran Tüm iPhone Modellerine Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like