OnePlus, 2016 yılından beri piyasaya sürdüğü akıllı telefon modellerinde AMOLED ekranlar tercih ediyor. Ancak 4 yıldır bu ekranları kullanmasına rağmen henüz Her Zaman Açık Ekran desteği bu modelleri sunulmuş değil. Neyse ki bu yılın Mart ayında düzenlenen bir fikir alışverişi programında bu özellik cihaza getirilmesi için kullanıcılar tarafından yeterli düzeyde oy almayı başardı.

Şirket Mayıs ayında, kullanıcılar tarafından seçilen bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir zaman çizelgesi dahi paylaştı. Şimdi ise OnePlus’ın kurucusu ve CEO’su Pete Lau, Always on Display (AOD) özelliğinin gelişini Twitter üzerinden resmen açıklıyor.

OnePlus modellerinde kullanılan OxygenOS ara yüzü, stok Android sürümüne benzerliği ve hızlı geçiş animasyonları ile birlikte piyasadaki en popüler Android ara yüzlerinden biri konumundadır. Birçok kullanışlı özelliği ve özelleştirme seçeneği olmasına rağmen şimdiye kadar AOD özelliğinden mahrum kaldı. Ancak görünen o ki OnePlus kullanıcıları da yakında diğer markaların kullanıcıları gibi bu özelliğe kavuşacak.

AOD özelliği yıllardır OnePlus akıllı telefon modellerinde en çok talep edilen özellik oldu. Nihayet, şirketin CEO’su Pete Lau tarafından bu konuda bir tweet paylaşımı yapıldı. Paylaşılan tweette bu özelliğe dair bir tanıtım yapıldı. Bu tanıtıma göre, AOD özelliği Android 11 tabanlı OxygenOS 11 sürümü ile birlikte piyasaya sürülmüş olacak.

Paylaşılan tanıtım görseline baktığımız zaman AOD özelliğinin ekranda bir analog saat olarak gözüktüğünü görebiliyoruz. Elbette bu özellik sadece bununla sınırlı kalmayacaktır. Haziran ayında geliştirilmeye başlanan özellik, Ağustos ayında kapalı beta testlerine başlayacak. Ardından ise Eylül ayı itibariyle açık beta ile daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış olacak.

“OnePlus Akıllı Telefon Modelleri, Her Zaman Açık Ekran Desteği Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like