Yeni Mercedes-Benz GLB Türkiye’de! Özellikleri Tanıtıldı, Fiyatı Açıklandı!

Markanın Türkiye’de düzenlediği ilk dijital basın lansmanında Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Kurumsal İletişim Müdürü Miray Kutlu Demirel ve Otomobil Ürün Yönetimi Birim Müdürü İhsan Büyükdağ canlı yayında yeni aracın özelliklerini tanıttılar.

Sıralı dört silindirli güçlü motoru, güncel elektronik sürüş yardım sistemleri, bilgi-eğlence sistemi MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) ve KEYLESS-GO Konfor Paketi gibi özellikleri yeni GLB’de yer alıyor.

163 HP’lik turbo benzinli motor ve 7G-DCT otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu yeni yükseltilmiş tavan rayları, alt ve yan koruma detayları ile off-road genlerini vurgulayan tasarımı ve fonksiyonel özellikleri de Mercedes-Benz GLB’de yer alıyor.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan yeni Mercedes hakkında şöyle konuştu: “Premium kompakt sınıfta sunduğumuz çeşitliliği yeni GLB ile daha da genişletiyoruz. A-Serisi Hatchback ile başlattığımız yeni model atağımızı, Yeni B-Serisi, CLA ve A-Serisi Sedan ile farklı alternatiflerle çeşitlendirdik. Bugün gerçekleştirdiğimiz Yeni GLB’nin dijital lansmanıyla bu seriye bir Premium kompakt SUV daha ekleyerek, özellikle kalabalık ailelere uygun bir alternatif sunuyoruz. Model atağımızdaki bir sonraki aşamamız diğer kompakt SUV modelimiz Yeni GLA olacak. Tüm modellerimizin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’deki hedefimiz, Premium kompakt sınıfta en fazla alternatifi sunarak liderliği sağlamak.”

ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme sistemi ve isteğe bağlı tercih edildiği takdirde üçüncü koltuk sırasını da kapsayacak şekilde tasarlanan arka yan cam hava yastığı gibi özellikler kabin içi güvenliği sağlıyor. EASY-ENTRY kolay giriş sistemi sayesinde arka kapılardan üçüncü koltuk sırasına rahatlıkla erişim sağlanıyor.

Gelişmiş radar ve kameralarla donatılan Mercedes-Benz GLB, sürüş yönünü 500 metreye kadar görebiliyor ve belirli sürüş koşullarında kısmen otonom bir sürüş sağlıyor. Standart Aktif Şerit Takip Yardımcısı ve Aktif Park Yardımcısı da sürüş güvenliğini tesis etme noktasında sürücüye yardımcı oluyor. Harita ve navigasyon verilerini kullanan DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı rota bazlı hız uyarlaması yaparak viraj veya kavşaklara yaklaşırken aracı yavaşlatıyor.

Kaynak: https://www.arabafirsatlari.com/yeni-mercedes-benz-glb-turkiyede-ozellikleri-tanitildi-fiyati-aciklandi/

Yorum Yazın