AMD Ryzen 3000 Apu’larının dört çekirdekli amiral gemisi ikiye katlanıyor: AMD Ryzen 4000 “Renoir”

AMD Ryzen masaüstü Apu’lar büyük bir destek almak ve en azından sızdırılmış bir kıyaslama ile 8 çekirdeğe çıkmak üzereler.

Spekülasyonun ortaya koyduğu sonuç şudur. AMD Ryzen 4000 “Renoir” masaüstü APU’nun, (Ryzen 5 3400G) tarafından yönetilen mevcut Ryzen 3000 APU’larını ikiye katlayacak 8 çekirdekli, 16 iplikli bir yonga yolda.

Gördüğünüz gibi, tum_apisak (ve Komachi – her ikisi de Twitter’da birçok donanım sızıntısının kaynağı olan) tarafından tespit edilen kriter, kullanıcı Benchmark’tan geliyor ve 8 GHz’de 3 GHz’e kadar olan bir 3.95 çekirdekli çip gösteriyor. Kullanıcı Benchmark puanı %86.2 olarak kaydedildi.

Tabii ki, herhangi bir sızıntıda dikkatle tahlil yapmamız gerekiyor. Eğer bunun gerçek bir AMD parçası olduğunu varsayarsak, saat hızları bir temsilî çipi yansıtıyor. Bu yüzden beklediğiniz nihai performansı temsil etmiyor.

İşlemci bir ASRock B550 anakartında karşılaştırıldı ve bildirildiğine göre sadece bu ve X570 ürünlerini değil, aynı zamanda B450 ve X470 ürünlerini de destekleyecektir.

Wccftech’in bildirdiği gibi, _rogame (başka bir yüksek profilli Twitter sızdırıcısı) da bu teste dahil edildi. Şu anda teste tabi tutulan (en az) iki Renoir APU’su var. Her ikisi de biri 3GHz’de ve biri de 3.5GHz’de çalışan 8 çekirdekli modeller. GPU’nun her iki durumda da 1750MHz’de saat değerinde olduğu iddia ediliyor. (Vega entegre grafiklerinin 8 işlem birimi olacağını tahmin ediliyor. Bu hızda da Ryzen 9 4900HS ile aynı)

AMD Ryzen 4000 Renoir İle Performans Atlama

Tüm bu spekülasyonların işaret ettiğini veya en azından yakınında olduğunu varsayarsak, AMD’nin Ryzen 4000 Apu’ları ile mevcut modellere kıyasla performansta önemli bir sıçrama bekleyebiliriz.

Kullanıcı Benchmark puanları ideal bir dünyada döneceğiniz ilk kriter olmasa da, %86.2’nin sonucu, bu iddia edilen örnek çipi kabaca Ryzen 7 4800H’DEN elde edeceğiniz performans türüne uygun olarak koyar (ortalama 86% kullanıcı Benchmark veritabanında patlama).

Ayrıca, bu 8 çekirdekli modelin yanı sıra, bir APU için bu kadarını ödemek istemeyenler için dört çekirdekli bir modelinin de olacağı bekleniyor. Wccftech kaynaklarına göre, yeni AMD Ryzen 4000 Apu’larının Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Mevcut Ryzen 5 3400G, 3.7 GHz’e destek veren bir 4.2 GHz temel saati sunar ve entegre GPU, 11mhz’de saat hızına sahip Vega 1400 grafik, çipin bir TDP 65W’YE sahip olması bekleniyor.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like