Herkes internet tabanlı mesajlaşmaya geçerken, Google şu anda Android cihazlar genelinde RCS tabanlı mesajlaşmayı standartlaştırmaya çalışıyor. Google, Android Mesajları için geleceğin RCS’si hakkında bir sır vermedi ve şimdi birkaç bulmaca parçasını daha ortaya çıkardı. Resmi bir blog yayınında duyurulduğu üzere Google, Android Mesajlarına web’de mesaj gönderme veya alma özelliği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ekliyor.

Web için mesajlar

Artık Android Mesajları uygulamasını telefonunuza yeni bir web arayüzüne bağlayabilirsiniz. Düz metinden görüntülere, emojiye ve çıkartmalara kadar her şeyi destekliyor, ancak yine de size, yalnızca operatörünüze bağımlı olan ve RCS’yi destekleyip desteklemediğini web arayüzüne eriştikten sonra daha fazla anlatabileceğiz.

Android Mesajlarını web’de kullanmak için, resmi web sitesine (Allo veya WhatsApp gibi) gitmeli ve ikisini bağlamak için mobil uygulamadan bir QR kodu tarayın. Bağlantı yapıldıktan sonra, web kullanıcı arayüzünden mesaj görüntüleyebilir ve gönderebilirsiniz.

Screenshot-2018-06-19-at-9.29.12-AM

Büyük bir uyarı var: En yeni Android Mesajlar uygulamasına sahip olsanız bile, özellik henüz yayında değil. Google, web arayüzünün kullanıma sunulmasına başladı ve önümüzdeki haftalarda herkes tarafından kullanılabilir hale getirilecek.

Mesajlar Uygulama Değişiklikleri

Android Mesajlar uygulaması da bazı güzel yeni özellikler alıyor. Artık metin oluşturma çubuğundaki ‘artı’ düğmesine dokunup arkadaşlarınıza göndermek için GIF’leri arayabilirsiniz. Artık diğer sohbet uygulamalarının çoğunda olduğu gibi, sohbetlerin hemen önündeki bağlantıları da önizleyebileceksiniz.

smart-gifs

Akıllı Yanıt nihayet burada ve şimdi İngilizce olan herkese, önümüzdeki birkaç hafta içinde gelen diğer dilleri destekliyor. Herhangi bir şeyi yazmanıza gerek kalmadan anlık bir metin göndermek için akıllı cevaplardan herhangi birine dokunabilirsiniz.

Ve en çok beklenen özelliklerden biri, iletilerinizdeki belirli dizeleri – OTP numaraları gibi – kopyalama yeteneği de Android Mesajlar uygulamasına geliyor.

OTP

Tüm bu özellikler, Android kullanıcılarını RCS mesajlaşmalarını benimsemeye ve kendi Android Mesajlar uygulamasının kullanılmasına yönlendirmeye odaklanıyor. Google sonunda iMessage’e meydan okuyacak bir şeyler bulabilir ve yerel mesajlaşmada lidere yakınlaşmak için adımlar atabilir. Elbette, WhatsApp ve Telegram’ın hayatlarımıza çok iyi bir şekilde dahil olmasıyla, SMS tabanlı uygulamaların bugün popüler olup olamayacağından emin olamayız.

Kaynak: https://beebom.com/android-messages-web-live/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like