AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi bu ay için de “Eylül Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste 1 Eylül ve 30 Eylül arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Ağustos ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Eylül ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede geçen ayın birincisi değişmiş durumda. Bu ay listenin en tepesinde Vivo’nun yeni amiral gemisi modeli iQOO 5 Pro geliyor. Elde ettiği 663.752 puan ile zirvede olan iQOO 5 Pro’nun ardından ise ikinci sırada 662.165 puan ile Vivo iQOO 5 modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla Xiaomi Mi 10 Extreme Edition, Vivo X50 Pro+ ve Lenovo Legion Phone Pro modelleri gelmektedir.

Eylül Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları:

Bu modellerin ardından altıncı sırada ASUS ROG Phone 3 isimli model geliyor. Yedinci sırada Black Shark 3S modeli yer alırken, sekizinci sırada ise OPPO’nun Find X2 Pro modeli bulunuyor. Bu modellerden sonra ise dokuzuncu sırada OPPO Find X2 ve hemen ardından son sırada Xiaomi Mi 10 Pro modeli geliyor. Listeye genel olarak baktığımız zaman Qualcomm Snapdragon 865 Plus ve standart Snapdragon 865 yonga setleri dışında farklı bir işlemci kullanan model olmadığını görmekteyiz.

Amiral gemisi modelleri performans listesinden farklı olarak orta sınıf modellerin listesinde farklı yonga setleri de görebiliyoruz. AnTuTu’nun Eylül ayı listesine göre orta sınıf modellerin yeni lideri Redmi 10X Pro 5G modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Redmi 10X 5G, Honor 30 ve Huawei Nova 7 modelleri sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Huawei Nova 7 Pro ve Honor X10 modelleri bulunuyor.

Eylül Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları:

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında yine Huawei ve Huawei’nin alt markası Honor’un modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Honor 30S yer alırken sekizinci sırada ise Huawei Nova 7 SE modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Redmi K30 5G Extreme Edition modeli gelirken, onuncu yani son sırada ise bu listenin Qualcomm işlemcili iki akıllı telefonundan biri olan OPPO Reno 4 5G modeli gelmektedir.

“AnTuTu, Eylül Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like