Akıllı telefon kıyaslama platformu olan AnTuTu, Nisan ayının en iyi Android akıllı telefonlarını kıyasladı. Bu kıyaslama cihazların performansına göre yapıldı. Ey iyi 10 modelde dikkat çeken bir nokta ise hepsinin Snapdragon 865 yonga setine sahip olmasıdır. Ancak listede Mart ayına göre yeni modeller de görüyoruz.

Snapdragon 865’li yeni modellerin Nisan ayı içerisinde piyasaya sürülmesiyle en iyi performanslı 10 Android telefon listesinde yer değişiklikleri yaşandı. Yeni tanıtılan iQOO Neo 3 ve Oppo Ace 2 modelleri ilk 10 sıralamasına girmiş oldular. Bu modeller sıralamaya girerken Xiaomi Mi 10 ve Black Shark 3 modelleri de liste dışına itilmiş oldu.

Oppo’nun Find X2 Pro modeli hala bir numaralı noktada konumunu koruyor. Akıllı telefon zirve konumunu elde ettiği 607.147 skorla kapmış durumda. Şirketin standart Find X2 modeli ise Xiaomi Mi 10 Pro’yu geçerek ikinci sıraya yükseldi. Oppo’nun Find X serisinin sıralamadaki bu artışı yeni firmware güncellemesi sayesinde olmuş olabilir.

Üçüncü sırada ise rekabete yeni katılan iQOO Neo3 modeli geliyor. Listeye yeni giren bu model Xiaomi’nin Mi 10 Pro modelini dördücülüğe kadar geriletmiş oluyor. Geri kalan sıralamada ise sırasıyla Oppo Ace2, Redmi K30 Pro, iQOO 3, Realme X50 Pro, Vivo NEX 3S ve Balack Shark 3 Pro geliyor.

Listede yer alan cihazlardan bazıları diğerlerine göre daha yüksek ekran tazeleme hızları sunarken depolama alanı konusunda ise daha yüksek okuma/yazma oranına sahip depolama çözümleri kullanıyorlar. Bu cihazlar diğerlerine göre az da olsa fark ediyor ve performans konusunda artış sağlayabiliyor.

Ancak sadece bu hızlı depolama ve hızlı ekran özellikleri fark yaratmıyor. Cihazların yazılım optimizasyonları da bir o kadar etkili oluyor. Örnek olarak Black Shark 3 modeli RAM ve donanım yapılandırması konusunda oldukça etkileyici olsa da yazılım optimizasyonunun diğer modellere göre geride kalması sebebiyle listede en son sırada yer alıyor.

“AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Android Telefonlarını Açıkladı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like