Koronavirüs salgını nedeniyle bazı gecikmeler olsa da Apple’ın yeni iPhone 12 serisinin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni modeller ile birlikte en büyük güncellemenin ise 5G bağlantı desteği ve geliştirilmiş kameralar olacağı düşünülüyor. Henüz tanıtıma aylar olmasına rağmen Jon Prosser tarafından Apple iPhone 12 serisinin fiyatları sızdırıldı.

Apple’ın yeni iPhone 12 serisi ile birlikte 4 farklı model tanıtacağı söyleniyor. Bu modeller 5.4 inçlik model, 6.1 inçlik iPhone 12, 6.1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max olarak piyasaya sürülecek.

Apple iPhone 12 Serisinin Fiyatları

Apple, bu sefer oldukça rekabetçi bir fiyatlandırma politikası ile karşımıza çıkacak. Bu sayede yüksek donanım ve yüksek özelliklere sahip akıllı telefonları ile birçok Android cihazı piyasadan silip atacak. İşte $649’dan başlayan ve $1099’a kadar çıkan iPhone 12 serisinin fiyatları:

  • 5.4 inçlik model: $649
  • 6.1 inçlik iPhone 12: $749
  • 6.1 inçlik iPhone 12 Pro: $999
  • 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max: $1099

Apple, bu yıl bütçe dostu bir iPhone modeli daha piyasaya sürmeyi planlıyor. Bildiğiniz gibi şirket birkaç hafta önce oldukça uygun bir fiyatlandırma ile iPhone SE’nin 2. nesil modelini piyasaya sürmüştü. Şimdi ise 5.4 inçlik modelin OLED ekrana sahip olan bir iPhone SE Plus modeli olabileceği söyleniyor.

Yeni iPhone 12 modellerinin hepsi OLED ekrana sahip olacak. Bu ekrandaki çentikler geçen seneki iPhone modelleri gibi büyük olmayacak, biraz daha küçültülmüş şekilde sunulacak.

iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinin arka kamera modülünde iPad Pro 2020 modelinde bulunan LiDAR tarayıcı da bulunacak. Bu tarayıcının yanındaki üçlü kamera dizilimi ise simetrik bir şekilde konumlandırılacak.

iPhone 12 Pro Max ile ilgili başka bir iddia daha var. Bu modelin 120Hz yenileme hızına sahip ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca bu modelin üst bölümünün düşük bant 5G ağları desteği ile mmWare teknolojisine sahip olduğu söyleniyor. Bu bilgiler için henüz çok erken. İlerleyen zamanlarda daha sağlam kaynaklardan elde edilen bilgiler dahilinde doğrulayabiliriz.

iPhone 12 serisi ile gelen tüm cihazlar 5G bağlantı desteğine, daha fazla belleğe, daha fazla depolama alanına, daha yüksek ekran tazeleme oranına, iyileştirilmiş FaceID özelliğine ve daha yüksek kapasiteli bataryaya sahip olacak. Bunun yanında yeni modeller gücünü Apple’in en yeni A14 Bionic yonga setinden alacak. Bu sayede çok daha iyi performans sunabilecekler.

Apple, küresel salgın sebebiyle tedarik zincirinde bazı aksaklıklar yaşandığını bildirdi. Bu durum iPhone 12 serisinin tanıtılması ve satışa sunulmasını bir aydan fazla geciktirebilir.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like