Apple iPhone SE 2020 modeli, DxOMark derecelendirme şirketinde ses testine tabi tutuldu. DxOMark şirketi, akıllı cihazların kamera ve ses donanımlarını belli kriterler doğrultusunda test etmesiyle tanınmaktadır. İkinci nesil iPhone SE girdiği DxOMark ses testinde genel olarak 70 puan elde ederek orta seviye cihazlar arasında en iyilerden oldu.

70 puan elde eden iPhone SE 2020, iPhone 11 Pro Max modelinin hemen altında kendisine yer buldu. Aynı zamanda Samsung’un Dolby ve AKD desteğine sahip Galaxy S20 Ultra modelini ise geçerek hemen üstüne yerleşti.

Bu sıralama gerçekten orta sınıf bir akıllı telefon modeli için harika. Apple’ın orta sınıf bir cihazda bile amiral gemisi cihazlar ile yarışabilecek ve hatta geçebilecek düzeyde bir ses donanımı kullandığını görüyoruz.

2. nesil iPhone SE, aldığı ses puanı ile birlikte Apple’ın mevcut amiral gemisi iPhone 11 serisinden sadece 1 puan düşük konumda. Elde edilen puan ile orta sınıf model, ses sıralamasında kendine 7. sırada yer bulmuş durumda.

Ses çalma testinde 69 puan alan cihaz, ses düzeyi ve dinamik sesler konusunda etkileyici sonuçlar sundu. Bunun yanında, tını ve hacim konusunda iyi olduğu ses kaydında aldığı 73 puan ile güzel bir sonuç ortaya koymuş oldu.

“Apple iPhone SE 2020, DxOMark Ses Testinde En İyiler Arasına Girdi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like