Apple Pencil için gelecekte gerçekten harika yenilikler sunulacak olabilir. Amerika Birleşik Devletleri Ticari Marka ve Patent Ofisi’ne (USPTO) göre Apple, dahili kamera ve daha fazlasına sahip bir ekran kalemi için bir patent aldı.

Patent açıklaması, kalemin kaydırma hareketlerini veya bir jest kombinasyonunu destekleyen dokunmaya duyarlı bir alana sahip olacağını söylüyor. Apple Pencil’ın bu sürümü, kullanıcının kalemi tuttuğunu veya jest hareketi kullandığını birbirinden kolaylıkla ayırabilecektir. Geçerli Apple Pencil, ekran kaleminin kenarına iki kez dokunarak kalem ve silgi gibi araçlar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor.

Patent ayrıca kalemin ucunun kullanıcının kalp hızı, solunum hızı, kan basıncı ve cilt sıcaklığı gibi biyolojik özelliklerini de tespit edebileceğini belirtmektedir.

Listelenen bir başka patent, dahili bir kamera içeren bir Apple Pencil versiyonundan bahsediyor. Kamera, bir yüzeyin fiziksel özelliklerini yakalayabilecek ve iPad’in ekranında görsel olarak kullanıcıya sunacak.

Başka bir patent, kağıt üzerinde çizim hissini taklit eden dokunsal bir geri bildirim özelliğine sahipken, bir diğeri kalemin parmak izi tarayıcısına sahip olduğundan bahsediyor, böylece iPad’in kilidini açmak ve ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılabiliyor.

Bu özelliklerden hangisinin sonunda ticari bir ürün halinde tanıtılacağı henüz bilinmiyor. Ancak, yaklaşan iPad Pro ile sunulacak Apple Pencil ile yeni hareketlerin gelebileceğini düşünüyoruz. Yaklaşan tabletin render görüntüleri birkaç hafta önce sızdırıldı ve yeni nesil iPad’in üçlü arka kameraya sahip olacağı ortaya çıktı.

Kaynak: 
https://www.gizmochina.com/2020/01/13/apple-granted-a-patent-for-apple-pencil-with-a-built-in-camera/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like