Yaptığı tahminler ile popüler olan Jon Prosser, yine iddialı bir tahminde bulundu. Popüler söylenti uzmanı daha önceden Apple’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü iPhone SE modelinin tanıtım tarihi ile alakalı doğru tahminde bulunmuştu. Jon Prosser bu sefer de şirketin iPhone SE Plus isimli yeni model üzerinde bazı çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Bu model ile alakalı bazı bilgileri de takipçileri ile paylaşmış durumda.

iPhone SE, 15 Nisan tarihinde iPhone 8’in tasarım anlayışı kullanılarak güncel bir donanım ile piyasaya sürüldü. Bu model şirketin en yeni A13 Bionic yonga seti ile geliyor. Uygun fiyatlı bu model piyasaya sürüldükten sonra hem iPhone 8 hem de iPhone 8 Plus modellerinin üretimi tamamen durduruldu. iPhone 8 tasarımı ile gelen yeni bir modelden sonra Plus modelinin de üretiminin durdurulması akıllara başka bir soru getirdi: Acaba yeni bir Plus modeli daha mı gelecek? Bu durum gösteriyor ki SE Plus adında yeni bir uygun fiyatlı modeli yakın zamanda görebiliriz.

Daha önce “iPhone SE Plus” isminin iOS 14’ün kodlarında bir yerlerde yer aldığı belirtilmişti. Buradan anlıyoruz ki büyük olasılıkla böyle bir model Apple tarafından önümüze koyulacak. Apple iPhone 8 Plus, 5.5 inçlik bir ekrana sahip ve yeni modelin de bu ölçüde olması bekleniyor. Bunun yanında yeni modelin arka bölümünde çift kamera kurulumuna sahip olması da beklenen şeyler arasında.

Şu anda “iPhone SE Plus” modeline dair doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. Haberimizde bahsettiğimiz şeyler tamamen ihtimaller ve söylentiler dahilinde.

“Apple’ın iPhone SE Plus İsimli Yeni Bir Model Tanıtacağı İddia Ediliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like