Geçtiğimiz yıl katlanabilir akıllı telefonlar gerçek oldu ve öyle görünüyor ki burada kalacaklar. Samsung yakın zamanda ikinci nesil katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürerken, Huawei ve Motorola bir sonraki katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Apple da Katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çalışıyor. Fakat diğer markaların katlanabilir telefonlarından daha farklı olacak.

Bununla birlikte, diğer akıllı telefon markaları kendi katlanabilir akıllı telefonları üzerinde çalışıyor, ancak henüz onları resmileştirmedi. Apple, şirket tarafından yapılan bir patent başvurusu ile ortaya çıktığı için benzer bir cihaz üzerinde de çalışıyor.

Şimdiye kadar Apple ile ilgili sızıntılar konusunda iyi bir geçmişe sahip olan YouTuber Jon Prosser, şirketin gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve bunun sadece spekülasyon olmadığını doğruladı. Ancak videoda , cihazın herkesin beklediği gibi olmayabileceğini de sözlerine ekledi.

Telefonun gerçek bir katlanabilir telefon olmadığını, iki ayrı ekranı olan “menteşesi” olduğunu ortaya koyuyor. Menteşe, cihazı mevcut katlanabilir akıllı telefonlardan daha dayanıklı hale getirmek için kalıntıları dışarıda tutuyor. Ancak cihazdaki ekran bükülmez veya katlanmaz. Fikir sahibi olmak için fotoğrafa bakabilirsiniz.

Ancak, açıldığında tek bir sürekli ekrana sahip olacak şekilde tasarlandığını ve durum böyle olmasına rağmen iki ayrı paneli varmış gibi görünmeyeceğini ekliyor. Telefonun prototip modeli, paslanmaz çelik menteşelere sahip iPhone 11’e dayanıyor.

Ancak Unutmayınız Ki Katlanabilir iPhone Hakkında…

Jon Pressor’un iddialarının dışında, bu gelişmeyi doğrulayan hiçbir bilgi bulunmadığını unutmayın. Ayrıca, akıllı telefon hakkında teknik özellikler ve özellikler açısından bilinen hiçbir şey yok. Hatta katlanabilir iPhone için olası zaman aralığı bile yoktur.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like