Bu haftanın başlarında, Black Shark 4 modelinin 120W’a kadar hızlı şarj destekleyen 4.500mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağı şirket tarafından resmen onaylanmıştı. Şimdi ise akıllı telefonun gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden alacağını öğrendik. Aynı zamanda Black Shark 4 modeli, AnTuTu platformu üzerinde en yüksek puanı almayı da başardı.

Çinli şirketin CEO’su, geçtiğimiz gün Weibo üzerinde yeni bir paylaşım yaptı. Üst düzey yönetici, paylaştığı gönderide yaklaşan amiral gemisi akıllı telefon modelinin AnTuTu’da elde ettiği puanı herkese açıkladı. Bu paylaşımda yer alan görüntüye göre Black Shark 4, platform üzerinde 788.505 puan elde etmeyi başardı. Bu skor, şimdiye kadar görülen en yüksek AnTuTu karşılaştırma puanıdır.

Black Shark’ı yeni modeli ile aynı işlemciyi kullanan Xiaomi Mi 11 gibi cihazlar ise AnTuTu’da 700 bin ile 710 bin arasında puan alıyorlar. Bir başka deyişle Black Shark, yeni Snapdragon 888 işlemcisinin her bir zerresini performansından çıkarmak için cihazı optimize etmek amacıyla ekstra çaba sarf etti. Tüm bu yüksek skorlara rağmen Black Shark CEO’su, cihazın elde ettiği mevcut sonuçlardan memnun olmadığını belirtti.

Bununla birlikte CEO, AnTuTu üzerinde 800 bin skoru geçmediği sürece tam bir memnuniyet oluşmayacağını söyledi. Bu kadar iyi bir performans elde etmişken bu sözleri sarf etmesi gerçekten bizlere garip geliyor. Ancak bu sözleri diğer firmalara bir göz dağı vermek amacıyla söylemiş olabileceğini de belirtelim. Son zamanlarda artan tanıtım afişleri, Black Shark 4’ün tanıtılmaya hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Şu anda ne yazık ki akıllı telefonun detaylı bir özellik bilgisine sahip değiliz. Tanıtım tarihi de net bir şekilde belli olmuş değil. Bu nedenle yeni detaylar için biraz daha beklememiz gerekiyor. Ancak şunu unutmayın ki yeni bilgiler geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizlere bu bilgileri ve özellikleri aktarmaya devam edeceğiz.

“Black Shark 4, AnTuTu Üzerinde En Yüksek Puanı Almayı Başardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like