DSLR kameralar ile fotoğraf çeken herkesin dert yandığı sorunlardan biri de çekilen fotoğrafları yönetmek ve yedeklemektir. Google ve Canon, bu sorunu çözmek için işbirliği yaptılar. Sonuç olarak kullanıcılara yararlı yeni bir özellik sundular. Bu özellik sayesinde Canon kullanıcıları artık çektikleri fotoğrafları otomatik olarak Google Fotoğraflar’a yedeklemek için güncellenmiş image.canon uygulamasını kullanabiliyor.

Bu özellik, uygulamaya yeni bir ek olarak dahil ediliyor ve kullanıcıların fotoğraflarını Google’ın bulut hizmetine yedeklemelerine olanak tanıyor. Ayrıca, Canon kullanıcıları Google One’a bir aylık ücretsiz üyelik hakkı da elde ediyorlar. Bu sayede tam çözünürlüklü olarak Google Fotoğraflar’a yedeklemek için 100 GB gibi büyük bir depolama alanına erişebiliyorlar.

Fotoğrafları Otomatik Olarak Yedeklemek Artık Daha Kolay

Güncellenen image.canon uygulaması, hem Android hem de iOS akıllı telefonlar üzerinden indirilebiliyor. Ancak özelliği kullanmak için uyumlu bir Canon fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacak. Canon’un sunduğu en yeni aynasız kameraların çoğu, 5D Mark IV de dahil olmak üzere şirketin çoğu DSLR makineleri bu uygulamayla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Kamera modelinizin bu uygulama ile uyumlu olup olmadığından emin değilseniz buradaki bağlantı üzerinden bunu kontrol edebilirsiniz.

Bu yeni özelliğin önemli bir noktası mevcut. DSLR kameranız ile kaydettiğiniz fotoğrafları uygulama üzerinden Google Fotoğraf’lara yedeklemek istediğiniz zaman direkt olarak Google Fotoğraflar alanına yedekleme yağamıyorsunuz. Uygulama sizden bu işlem için kesinlikle aktif bir Google One üyeliği istiyor. Bu nedenle aylık veya yıllık ödeme ile 100 GB’lık Google One üyeliğini satın almanız gerekiyor.

Google One üyelik ücreti satın alacağınız depolama alanına göre değişiyor. Hizmetin internet sitesi üzerinde 100 GB’lık paket aylık 5,79 TL, 200 GB’lık alan aylık 11,59 TL ve 2 TB’lık alan ise aylık 28,99 TL fiyatı ile alınabiliyor. Bu paketlerin yıllık üyelik fiyatı ise sırasıyla 57,99 TL, 115,99 TL ve 289,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Paketleri buradaki bağlantı üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca image.canon uygulamasının hem Android hem de iOS indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Canon, Artık Fotoğrafları Otomatik Olarak Google Fotoğraflar’a Yedekleyebiliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like