Samsung, bu yılın sonlarına doğru iki yeni amiral gemisi modeli tanıtacak. Yakın zamanda yayınlanan bir finansal raporda, Güney Koreli şirketin Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 modellerinin Ağustos veya Temmuz aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacağı doğrulandı. Şimdi ise bir tasarımcı, YouTube kanalı üzerinden dönen kameralı ve üç ekranlı bir Samsung Galaxy Fold 2 konsepti yayınladı.

TechConfigurations isimli YouTube kanalında paylaşılan bu video, Galaxy Fold 2 modelinin nasıl bir tasarım ile karşımıza çıkabileceğini konsept tasarım olarak ortaya koyuyor. Videodaki cihazda dönen bir kamera modülü ve 3 ekran bulunuyor.

Dönen kamera modülü, hem ön tarafta hem de arka tarafta kamera özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyor. Konsept tasarımda yer alan kameralar 12MP ve 20MP sensörlerin yanı sıra 108MP birincil kamera ile üçlü dizilim olarak sunuluyor.

Samsung Galaxy Fold 2 Konsepti:

TechConfigurations’un videosunda, Galaxy Fold 2 modeli 3 ayrı ekran ile birlikte sunuluyor. Cihaz katlandığı zaman daha küçük olan ikinci ekran devreye giriyor ve işlemlerinize bu ekran üzerinden devam edebiliyorsunuz.

Bu ekranların en küçüğü olan üçüncü ekranın hemen üstünde bir de bahsettiğimiz dönen kamera modülü bulunuyor. Üçüncü ekran, cihaz kapalıyken bildirim, alarm ve saat gibi belirli detayları takip edebilmenizi sağlıyor.

Akıllı telefonun birincil ekranı 8 inç ve OLED olarak sunuluyor. İkincil ekran ise 6.6 inçlik OLED ekran olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü ve en küçük olan bildirim ekranı ise 5 x 0.8 mini OLED olarak geliyor.

Konsept cihazın içerisinde Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti bulunurken bu işlemciye ek olarak 12GB RAM ve 512GB dahili depolama alanı sunuluyor. Katlanabilir cihaz pil konusunda ise 7.000mAh kapasiteli büyük bir batarya sunuyor ve 5G bağlantı teknolojisini destekliyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi cihazın büyük ekranının yarısını bir klavye olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sayede adeta bir dizüstü bilgisayar kullanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ancak dokunmatik klavye ile sunulan bu özellik ne kadar işlevsellik katar bunu bilemeyiz.

Yazı boyunca da belirttiğimiz gibi bu cihaz sadece bir “konsept tasarım”. Bir tasarımcı tarafından hayal edilmiş ve 3 boyutlu olarak çizilmiş bir katlanabilir telefon. Yani Samsung’un böyle bir tasarım ile karşımıza çıkma olasılığı pek fazla yok. Yine de böyle yenilikçi tasarımlar ve ufak heyecanlandıran detayları görmek isteriz.

Peki siz bu konsept Galaxy Fold 2 tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like