Samsung, geçen sene Ağustos ayının başında Galaxy Note 20 serisini tanıtmış ve piyasaya sürmüştü. Bundan dolayı şirketin Galaxy Note 20 serisinin tanıtımını da yine bu ayda yapması beklenmektedir. Bir YouTube kanalı üzerinde Galaxy Note 20 modelinin render görüntüleri paylaşıldı. Bu render görsellerinin cihazın son tasarımına göre oluşturulduğu iddia ediliyor.

Samsung Galaxy Note 20 CAD renderları, cihazın 161.8 x 75.3 x 8.5mm boyutlarında olduğunu ortaya koyuyor. Bir önceki model olan Note 10’un boyutları ile bu ölçüleri kıyasladığımız zaman yeni modelin önceki modele göre daha büyük olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca yayınlanan bu render görüntüleri aynı zamanda Galaxy Note 20+ modelinin de piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Note 20 modelinin ön tasarımına baktığımız zaman geçen seneki modelle neredeyse aynı olduğunu görüyoruz. Cihazın ekran boyutu 6.7 inç ve hemen üst bölümünde ortalanmış şekilde bir kamera deliği yer alıyor. Note 10’un sol tarafında ses ve güç düğmeleri vardı ancak yeni modelde bu düğmeler sağ tarafta bulunacak. Cihazın üst bölümünde ise bir SIM yuvası yer alacak.

Note serisinin en önemli özelliği olan S-Pen de bu cihazda başka bir tarafta konumlandırılacak. Alt bölümde ayrıca mikrofon, hoparlör girişi ve USB Type-C bağlantı noktası yer alacak. Cihazın hem arkasında hem de önünde kıvrımlı kenarlar sunulacak. Akıllı telefonun arka kamera modülü ise Galaxy S20 Ultra modeli ile benzer olabilir.

Şimdiye kadar ortaya çıkan raporlar Galaxy Note 20 ve Note 20+ modellerinin satışa sunulduğu pazarlara bağlı olarak Snapdragon 865 ve Exynos 990 yonga setleri ile satılacağını belirtiyor. Note 20’de 4.000mAh kapasiteli bataryanın bulunacağı söylenirken Note 20+ modelinde ise 4.500mAh kapasiteli bataryanın bulunacağı belirtilmektedir. Ayrıca cihazların 120Hz yenileme hızına sahip Super AMOLED ekranlara sahip olması bekleniyor.

“Galaxy Note 20 Modelinin Render Görüntüleri, Tasarımı Ortaya Çıkardı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like