Google’ın bu yıl içerisinde yeni bir Android TV Dongle modeli tanıtması beklenmektedir. “Sabrina” kod adına sahip olan bu cihaz, son zamanlarda tasarım ve teknik özellikleri ile dijital teknoloji medyasına konu oldu.

Akıllı TV Dongle modelinin nasıl bir tasarım ile karşımıza çıkacağına dair bir fikrimiz var. Cihazın donanımsal açıdan ne tür özellikler vaat ettiğini merak ediyorsanız o zaman doğru yerde olduğunuzu belirtelim.

Ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Android TV Dongle’ının nasıl bir özelliklere sahip olduğunu ortaya koyuyor. XDA Developers’ın haberine göre Sabrina kod adlı modelde 2GB RAM mevcut olurken bu belleğe Amlogic’in S905X2 isimli yonga seti eşlik edecek.

Bahsettiğimiz bu yonga seti 12nm işlem süreci ile üretilmektedir. GPU olarak Ark Mali-G31 MP2 bulunurken 1.8GHz hızında çalışabilen dört adet Cortex-A53 çekirdeği bu yonga setine entegre bir şekilde sunulmaktadır.

Bu yonga seti aslında oldukça popülerdir. Çünkü birçok Android TV modelinde veya set üstü Android TV kutularında bu yonga setini görmekteyiz. 4K kod çözmeyi destekleyen işlemci ayrıca HDMI 2.1 üzerinden 4K 60fps çıkış sağlayabilmektedir.

HDR10, HLG ve Dolby Vision desteği Google’ın bu cihazında mevcut olacak. Ayrıca cihazda Broadcom BCM43569 ve WiFi çipi bulunacaktır. Bunun yanı sıra otomatik düşük gecikme modu adlı yeni bir özelliği bu dongleda göreceğiz.

Bahsedilen bu düşük gecikme özelliği, Sabrina’nın Google Stadia ile kullanıldığı zamanlarda oldukça işe yarayacak ve iyi bir deneyim yaşatabilecektir. Gecikmeyi azaltan özellik, oyunlardaki görüntü akışını da daha iyi bir hale büründürecektir.

“Google’ın Yeni Android TV Dongle Modelinin Özellikleri Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like