Honor Play 4 modelinde akıllı telefonlarda çok sık görmediğimiz bir özellik göreceğiz. Bahsettiğimiz bu özellik IR sensörü. Kızılötesi teknolojisi olarak geçen bu özellik ile birlikte cihazın etrafındaki nesnelerin sıcaklıkları ölçülebilmektedir.

Bu özellik yakın zamanda tanıtılacak olan akıllı telefon için paylaşılan posterde ortaya çıktı. Tanıtım posterinde bir kişinin sıcaklığını ölçmek için kullanılan kızılötesi ölçme cihazının olduğu görülüyor. Bundan dolayı ateş ölçebilen kızılötesi sensör özelliğini yüksek ihtimalle Honor Play 4’te göreceğiz.

Honor Play Ürün Müdürü olan Wei Xiaolong, yaklaşan akıllı telefon modeline dair birkaç önemli özelliği son zamanlarda açıklamıştı. Bu özelliklere dörtlü kamera kurulumu, Kirin 990 5G yonga seti ve kızılötesi sensör de dahildir.

Açıklanan ilk iki özellik pek şaşırtıcı olmasa da, IR sensörünün dahil edilmesi akıllı telefona birkaç önemli özellik ekleyecektir. Bu işlevlerden bazılarında ise TV, AC ve daha fazlası gibi ev ürünlerini kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Her ne kadar Honor Play 4 modelindeki kızılötesi sensör özel işlevlere olanak tanısa da bizim açımızdan en önemli özelliği sıcaklığı ölçebilmesidir. Koronavirüs salgını döneminde sık sık takip edilen vücut ısısı, cihazın bu özelliği ile birlikte takip edilebilir olacaktır.

Kurumsal durumlar için kullanılabilir olmasa da genel ve kişisel kullanımda bu özellik tüketiciler tarafından aktif bir şekilde kullanılacaktır. Tabii ki bir kişi sırf bu özellik için telefon satın almaz ancak bu özelliğin telefonda bulunması da önemli bir artıdır.

“Honor Play 4 Modelinde Ateş Ölçebilen Kızılötesi Sensör Bulunacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like