Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong (Richard Yu) yakın tarihli bir basın toplantısında, katlanabilir akıllı telefonların esnek ekranlarının maliyeti için çok pahalı olduğunu belirtti. Ayrıca bu durumun kâr elde etmek konusunda önlerini kestiğini de açıklamalarına ekledi.

Huawei, kısa süre önce ilk katlanabilir telefonunun halefi olan Mate Xs modelini piyasaya sürdü. Bu model bir öncekine göre çeşitli geliştirmeler ile birlikte sunuldu. Şirketin her iki katlanabilir akıllı telefonu da yüksek fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu. Bu birinci sınıf üst seviye cihazları da zaten genel olarak işin meraklıları satın aldı. Akıllı telefonlar 1400 doların üzerinde bir fiyat etiketiyle sunularak üst düzey masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar adeta fiyat konusunda kapıştı.

Basın toplantısında Yu Chengdong’a yakın gelecekte katlanabilir telefonların fiyatının normal bir akıllı telefonla aynı seviye gelip gelmeyeceği soruldu. Üst düzey yönetici bu soruya, “Sanırım bir yıldan fazla, belki bir buçuk yıl ya da iki yıla ihtiyacımız var.” diye cevap verdi. Hatta bu katlanabilir telefonun maliyetinin çok yüksek olduğunu ve bundan dolayı şirketin para kaybettiğini de belirtti.

Yu Chengdong’a göre Mate X modellerinin üretim maliyeti o kadar yüksek ki şirketin kâr elde etme durumu bile olmuyor. Bunun yanında Huawei’nin bu ürünün üretimini genişletmeye odaklanmasının sebebi ise oldukça yüksek fiyat etiketine rağmen talebin beklenenden çok daha fazla olması.

Huawei Mate Xs modeli ilk satışa sunulan Mate X’e göre daha gelişmiş bir cihazdır. Performans ve pil ömrü konusunda çeşitli iyileştirmelerle birlikte gelen Kirin 990 5G yonga setine sahiptir. Cihazdaki yeni tasarım aynı zamanda telefonun dayanıklılığını da arttırıyor ve geliştirilmiş menteşe yapısı sayesinde daha iyi katlanabilir bir telefon haline geliyor.

“Huawei: Katlanabilir Telefonların Maliyeti Kâr Elde Etmek İçin Çok Yüksek” haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like