Bu haftanın başlarında, Huawei’nin kıyaslama araçları tespit edildiğinde telefonlarını daha hızlı bir moda geçirerek karşılaştırma yaptığı görülüyordu. Bundan sonra 3DMark-maker UL’nin sayısız Huawei telefonunu çıkarmasına neden olan Çinli üretici, kullanıcıların istedikleri zaman erişebilmeleri için Performans Modunu açacağını söyleyerek yanıt verdi.

Şirket, “tüketicilerin cihazlarıyla ne yapmaları gerektiğini seçme haklarına” saygı duyduğunu ve bunu akılda tutarak, bu hızlı modun kullanımını zorlamak için EMUI 9.0 ile birlikte herkesin çalıştırmasına izin vereceklerini söylüyor.

huawei-logo-with-blossom

Huawei ayrıca, P20, P20 Pro, Nova 3 ve Honor Play’in, Performans Modu açıldığında destekleneceklerini söyleyerek UL ile ilgili bir anlaşmaya vardığını da söylüyor.

El cihazı üreticisi, UL ile “pozitif bir anlaşma” olarak nitelendirerek, “akıllı telefonlarının yapay bir akıllı kaynak programlama mekanizması kullanması” konusundaki kıyaslama şirketine açıkladı. Huawei ayrıca, kıyaslama standardı geliştirmek için endüstrinin geri kalanıyla çalışmak istediğini söyleyerek yüzünü kurtarmaya çalışıyor.

Şu anda EMUI 9.0’ın ne zaman piyasaya sürüleceği ya da Performans Modunun açılmasının piyasaya sürülmeye hazır olup olmayacağı bilinmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like