Huawei Mate 40 serisi TENAA sertifikasını almış durumda. Bu durum amiral gemisi Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro modelinin tanıtım tarihinin yaklaştığına işaret ediyor. Tüm bunlar yaşanırken şimdi de DCSS CEO’su Ross Young, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefon modelinin bazı ekran detaylarını gözler önüne serdi.

Ross Young, yaklaşan standart Huawei Mate 40 modeli için ekran paneli üretiminin bu ay başladığını duyurdu. Ayrıca cihazın ekranın 6,5 inç boyutunda ve 2340 x 1080p Full HD+ çözünürlükte olduğunu belirtti. Huawei, yeni amiral gemisinin ekranını daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için 90Hz tazeleme hızı ile birlikte gönderecek.

Daha önceki raporlar Huawei Mate 40 Pro’nun ekranının ise 6,7 inç boyutunda ve muhtemelen 2K çözünürlükte geleceğini iddia ediyordu. Şirket “Pro” modelinde standart Mate 40 modeline benzer şekilde 90Hz yenileme hızına sahip ekran sunacaktır. Mate 40 modelinin ekranının BOE China tarafından üretileceği belirtilirken, Mate 40 Pro’nun ekranında ise Samsung ve LG OLED panellerinin kullanılacağı iddia edilmektedir.

Huawei, yeni nesil amiral gemisi modellerinin her ikisini de eğimli ekranlar ile piyasaya sürecek. Ancak Mate 40 Pro modeli, standart modele kıyasla daha büyük ve daha fazla eğimli bir ekrana sahip olacaktır. Kamera konusunda ise dairesel hatlı bir arka kamera modülü mevcut olacak. Standart modelde üçlü kamera olması beklenirken Pro modelde ise dörtlü kamera olması bekleniyor.

Huawei Mate 40 serisi, gücünü yine Huawei’nin geliştirdiği Kirin 9000 5nm yonga setinden alacak. Her iki model de kutusundan Android 11 tabanlı EMUI 11 ara yüzü ön yüklü olarak çıkacak. Bununla birlikte akıllı telefon modellerinin 65W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Huawei’nin yaklaşan modelleriyle ilgili yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Huawei Mate 40 Modelinin Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like