Katlanabilir akıllı telefonların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Birçok büyük akıllı telefon üreticisi de bu pazardaki seçeneklerin çeşitliliğini arttırıyor. Samsung zaten Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip isimli iki adet katlanabilir telefonunu bizlere tanıtmıştı. Huawei, Mate X modeline sahipti ve şimdi de Mate Xs isimli yeni modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Yakın tarihli bir bilgiye göre Huawei, ikinci katalanabilir telefonu Huawei Mate Xs modelini 24 Şubat’ta piyasaya sürecek. Bu akıllı telefonu Huawei’nin terminal ürünleri üzerine yapacağı çevrimiçi konferansta göreceğiz.

Son zamanlarda özellikle Çin’de olmak üzere ve dünyanın diğer bölgelerinde de gerçekleşen koronavirüs salgını nedeniyle birçok üretici yeni ürünlerini çevrimiçi lansmanlar ile tanıtıyor. Huawei’nin çevrimiçi tanıtım konferansında sadece katlanabilir akıllı telefon değil bilgisayarlar, tabletler ve IoT gibi ürünler de göreceğiz.

Huawei Mate Xs, önceki modele göre çok daha dayanıklı bir menteşe mekanızmasına sahip Samsung üretimi bir ekran kullanacak. Cihaz gücünü Kirin 990 5G yonga setinden alacak. Bu yonga seti 7nm üretim süreci kullanılarak üretilmiştir ve 5G bağlantı özelliklerine sahip bir modem ile gelmektedir. Şimdilik ürünün RAM kapasitesi hakkında herhangi bir bilgiye maalesef sahip değiliz. Bunun yanında Huawei CEO’su Yu Chengdong daha önce yaptığı bir açıklamada Mate Xs’in daha iyi bir menteşe tasarımı ve daha iyi bir işlemci, katlanabilir ekran ile geleceğini söylemişti.

Hua Huagang, Huawei’nin Mate Xs modelini geliştirdiğini ve Kirin 990 5G işlemcisini kullanacağını açıklamıştı. Bu akıllı telefon 2020 yılının Mart ayında raflarda kendine yer bulmalı. Geçen yıl 23 Ekim tarihinde Huawei, ilk katlanabilir telefonunu yaklaşık 2.400 Dolar fiyatıyla piyasaya sürmüştü.

MWC 2020 etkinliği bildiğiniz gibi iptal edilmişti. Bundan dolayı bu akıllı telefon çevrimiçi tanıtım konferansı düzenlenerek tanıtılacaktır. Şimdilik cihazın fiyatı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Ancak katlanabilir akıllı telefonun 65W hızlı şarj teknolojisine sahip olacağına dair bazı söylentiler dolaşıyor.

Huawei’nin 24 Şubat’ta tanıtacağı yeni katlanabilir telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like