Çin’deki 3C sertifikasyon kurumu tarafından iki yeni Huawei tablet modeli onaylandı. AGS3-W00D ve AGS3-W00E model numaralarına sahip olan iki yeni Huawei girişi seviyesi tablet (MatePad C3) modelinin bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu. Huawei Tablet C3 olarak isimlendirilse de muhtemelen şirket bu modeli Huawei MatePad C3 ismiyle piyasaya sürecek.

Çevrimiçi olarak sızdırılan teknik özelliklere göre her iki tablet modeli de 10W hızlı şarj cihazı ile birlikte gelecektir. Weibo’da paylaşılan gönderide cihazın temel özelliklerini de öğrenmiş oluyoruz. MatePad C3 modeli, 800 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip 8 inç boyutunda bir ekran ile karşımıza çıkacak.

Huawei’nin girişi seviyesi tableti, gücünü MediaTek’in MT8768 yonga setinden alacaktır. Bunun yanında 3GB RAM bulunacak ve aynı zamanda 32GB depolama alanı ile birlikte gelecek.

MatePad C3 ayrıca arka bölümde 5MP tek kamera kurulumuna sahip olacak. Ön bölümde ise 2MP özçekim kamerası ile gelecektir. Cihazın 5.100mAh kapasiteli büyük bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Android 10 tabanlı EMUI 10 ile gelecek olan tablette ayrıca Bluetooth 5.0 desteği de mevcut olacak.

Özellikleri sızdırılan Huawei tablet modeli, giriş seviyesi bir tablet için biraz yüksek olan yaklaşık $224 fiyat etiketi ile tanıtılabilir. Henüz cihaz tanıtılmadığı için bu fiyatın gerçekliği konusunda bir şey söyleyemeyiz. Tamamen doğru ve kesin bilgiler için Huawei MatePad C3’ün tanıtım etkinliğini beklememiz gerekecektir.

“Huawei MatePad C3 Modelinin Bazı Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like