Geçtiğimiz hafta itibariyle Huawei’nin ABD’deki “Geçici Genel Lisans” anlaşmasının süresi doldu. Şirket, bu lisans sayesinde güvenlik güncellemeleri konusunda Google ile ortak olarak çalışabiliyor ve akıllı telefon veya tablet modellerine Android güvenlik yaması güncellemelerini gönderebiliyordu. Ancak lisans süresi bitince birçok Huawei kullanıcısı mevcut modeller için yeni güncelleme alıp alamayacakları konusunda endişelendiler. Huawei, yaptığı açıklama ile bu konuya açıklık getirdi.

Bir Twitter kullanıcısı, Huawei’nin resmi hesabını etiketleyerek mevcut Huawei modellerinin yeni Android güncellemesi alıp alamayacağı hakkında bir soru sordu. Huawei’nin resmi Twitter hesabı ise bu soruya gayet açık bir cevap verdi. Bu cevap ile birlikte birçok kullanıcının endişelendiği konuyu aydınlatmış oldu.

Huawei Nova 5T kullanıcısı olan bu kişi, cihazının ilerleyen zamanlarda Android ve GMS güncellemeleri için uygun olup olmadığını sordu. Huawei ise bu soruya, mevcut akıllı telefon modellerinin bu lisans sorunundan etkilenmeyeceğini belirtti. Aynı zamanda hem yazılım hem de güvenlik güncellemelerinin Huawei kullanıcılarına gönderilmeye devam edeceğini doğruladı.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei’nin “Geçici Genel Lisansı” hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu lisansın süresinin uzatılma ihtimali hala var ve bu durumun oluşması olumlu olacaktır. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için sadece bekleyip olan biteni görmemiz gerekiyor.

“Huawei: Mevcut Modeller, Android Güncellemesi Almaya Devam Edecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like