Huawei’nin geçtiğimiz gün tanıttığı yeni amiral gemilerinden olan Huawei P40 Pro modelinin AnTuTu testlerinden aldığı puan belli oldu. Yapılan Testler sonucunda, Huawei bu yeni modelinin sahip olduğu performansın Snapdragon 865 işlemcili amiral gemilerinden düşük olduğu ortaya çıktı.

Huawei, geçtiğimiz gün düzenlemiş olduğu etkinlikte bir çok kişi tarafından uzun zamandır heyecanlı bir şekilde beklenen yeni amiral gemilerinin tanıtımını yaptı. Tanıtımlarda P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus adında toplamda üç farklı modelin tanıtımı yapıldı. Tüketiciler ise bu modellerin tasarımlarını zaten lansman zamanında detaylı bir şekilde görme imkanı bulmuşlardı. Bundan dolayı asıl merak konusu olan şey, Huawei’nin tanıtımını yaptığı bu yeni amiral gemilerinin nasıl bir performansa sahip olacağıydı.

Dün yapılan tanıtımdan kısa bir zaman sonra, Huawei’nin yeni modeli AnTuTu platformunda belirdi. Bu durum sayesinde “ELS-AN00” koduna sahip olan yeni Huawei modelinin nasıl bir performansa sahip olacağı aşağı yukarı görülmüş oldu. Fakat şunu belirtmeliyiz ki P40 Pro’ya güç veren Kirin 990 işlemcisi, maalesef ki Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinden güç almakta olan telefonlarla kafa kafaya gelemiyor.

Huawei, Kirin 990 işlemcisi, Snapdragon 865’e göre daha önceki bir tarihte tanıtıldı. Bu da demek oluyor ki Huawei’nin tanıttığı işlemcisi Snapdragon 865 işlemcisine göre daha eski bu nedenle Snapdragon 865’ten geride kalmış olması pekte şaşırtıcı bir durum değil.

İşte Huawei P40 Pro Modelinin AnTuTu Puanı

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like