Huawei, Mayıs ayı güvenlik güncellemesini bir dizi yeni özellik ile birlikte farklı akıllı telefon modellerine ulaştırıyor. Huawei Y9 2019 modeli de bu güncellemeyi alan modellerden biri. Daha iyi sistem güvenliği ve daha optimize bir sistem arayüzü için bu güncelleme önemli.

Şirket EMUI 10 güncellemesini birçok model için sunmuş olsa da henüz Y9 2019 modeli için bu büyük güncellemeyi sağlamadı. Y9 2019 modeli hala EMUI 9’da çalışmaktadır. Huawei tarafından bu cihazın yeni güncellemeye uygun olduğu belirtilse de şimdiye kadar EMUI 10 güncellenmesi cihaza gönderilmedi.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Mayıs 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi, Huawei modelini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 2 kritik, 22 yüksek ve 2 orta seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Huawei Y9 2019 cihazlarına sunulmaktadır.

Huawei Y9 2019 Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi EMUI 9.1.0.282 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Paylaşılan ekran görüntüsünde de yeni güncellemenin paket boyutunun 102MB civarında olduğu görülüyor.

Huawei, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei Y9 2019 Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei Y9 2019 Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like