Apple, geçen hafta yayınladığı ilk geliştirici beta sürümlerinin ardından bu sefer de iOS 13.6 Beta 2 ve iPadOS 13.6 Beta 2 sürümlerini yayınladı. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 13.5.5 Beta sürümünden sonra geliştiriciler için gelen bu güncelleme ile birlikte ufak iyileştirmeler sunuluyor.

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi, beta sürecine kayıtlı olan geliştiricilere gönderilmektedir. Bu sürece dahil olan tüm iPhone ve iPad modelleri iOS 13.6’nın ikinci beta sürümünü alıyor.

Amerikalı teknoloji devi Apple, yazılım güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Yeni yazılım güncellemesi, şirketin iOS 13 ve iPadOS 13 sürümü ile uyumlu olan ve üzerinde beta programına uygun profiller açık olan tüm iPhone ve iPad modelleri ile uyumlu haldedir.

Şirketin geçen hafta yayınladığı ilk geliştirici beta sürümü ile bugün yayınlanan yeni sürümde numaralandırma farklılığı vardır. Bu şaşırılacak bir durum değil çünkü Apple geçtiğimiz senelerde de aynı şekilde değişiklik yapmıştı. iOS 13.5.5 olan güncelleme numarası bugünkü güncelleme ise iOS 13.6 olarak değiştirildi.

Yeni güncelleme OTA yoluyla veya Apple Developer Center üzerinden kolaylıkla indirilebilir durumdadır. iOS ve iPadOS 13.6 Beta 2 güncellemesi ile birlikte, cihazın yeni işletim sistemi güncellemelerini otomatik olarak indirip kurmasına yarayan yeni bir özellik sunuluyor.

Kullanıcılar dilediği gibi bu otomatik yazılım güncellemesi özelliğini aktif edebilir veya tamamen kapatabilirler. Bunun dışında Apple’ın yeni iOS ve iPadOS beta güncellemesiyle beraber çeşitli hata düzeltmeleri ve cihazların performansını artıran iyileştirmeler sunulmaktadır.

iOS 13.6 Beta 2 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

“iOS 13.6 Beta 2 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like