Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 13.7 Beta 1 olarak yayınlanan bu güncelleme, şirketin mevcut iPhone modellerine gönderilecek. iOS ve iPadOS 13.7’nin ilk beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

Apple’ın yayınladığı yeni iOS beta sürümü ile birlikte COVID-19 izleme bildirimi seçenekleri için geliştiricilere destek sunuluyor. iOS 13.7 sürümünün ilk beta güncellemesi, Apple CarKey ve Apple News+ için yeni özelliklerin sunulduğu iOS 13.6’nın yayınlanmasından bir aydan fazla bir süre sonra geliyor.

iOS 13.7 beta sürümü, kullanıcıların işlevselliği destekleyen bir uygulama indirmeye gerek kalmadan ‘Pozlama Bildirimi’ sistemine katılmalarına izin veriyor. Bu özellik henüz tam olarak yayınlanmamış olan iOS 14’te de aynı şekilde çalışıyor. Bununla birlikte iOS 14’te “Karşılaştırma Bildirimlerini Aç” seçeneği, desteklenen ve izin verilen ülkelerde, bölgelerde veya eyaletlerde bir kişi izleme uygulaması aracılığıyla kullanılabiliyor.

Maruz Kalma Bildirimlerini kullanmak için hala uygulama gerektirmeye devam ediyor. Apple, bu özelliğin kullanılabilirliğinin yerel halk sağlığı otoritelerinin desteğine bağlı olduğunu belirtiyor. Ancak iOS 13.7 ile birlikte bir uygulamanın sizin için uygun olup olmadığını anlamanız kolaylaştırılmış durumda. Ayrıca bu özellik, Ayarlar uygulamasının gizlilik bölümü yerine kendine özel bir bölümde gözükmektedir.

iOS 13.7 Beta 1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 13.7 Beta 1 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 13.7 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like