Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni sürümünü yayınladı. Şirket, Eylül ayında yayınlanan iOS işletim sistemi güncellemelerine yönelik yeni bir büyük güncelleme olan iOS 14.2.1’i yayınladı. Sadece yeni iPhone 12 modelleri için uygun olan iOS 14.2.1 sürümü, Apple’ın iOS 14.2 sürümünü piyasaya sürmesinden yaklaşık iki hafta sonra geliyor.

Apple’ın sürüm notlarına göre iOS 14.2.1, yeni ‌iPhone 12‌ cihazlarında bulunan birçok ciddi hatayı ele alıyor. Hem tek kişi hem de grup sohbetlerinde bazı MMS metin mesajlarının alınmamasına neden olan bir hatayı düzeltmektedir. Bununla birlikte ‌iPhone 12‌ Mini’nin kilit ekranının yanıt vermemesine neden olan bir hatayı düzeltir. Apple’ın yeni güncellemeyle ilgili sürüm notları aşağıdadır:

  • Bazı MMS mesajlarının alınamama sorunu çözüldü.
  • iPhone için üretilen ses cihazlarındaki ses kalitesi sorunu incelendi ve giderildi.
  • ‌iPhone 12‌ Mini modelinin kilit ekranındaki yanıt vermeme sorunu düzeltildi.

iOS 14.2.1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellemeyi yüklediğiniz sırada cihazınızı hiçbir şekilde kullanamayacağınızı unutmayın. Güncellemenin yüklenmesi biraz zaman alabilir. Genel tecrübelere ve ortalamalara göre 15 dakika veya daha fazla sürebilir. Bu süreçte sabredin ve bırakın cihazınız kendi halinde yeni iOS veya iPadOS sürümüne güncellensin.

Hangi Cihazlar iOS 14.2.1 Güncellemesi Alıyor?

  • iPhone 12
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

“iOS 14.2.1 Sürümü Yayınlandı! Yenilikler Neler? Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like