Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 14.4 Beta 2 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın mevcut iPhone modellerinde piyasaya süreceği iOS 14.4 güncellemesinin ikinci geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.4’ün ikinci beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.4 sürümünün ikinci beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün ikinci beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekranı da işlevsel hale getirdi ve widget özelliğini kullanıma sundu. iOS 14.4’le birlikte ise ufak yenilikler sunmaya devam ediyor.

Apple’ın bugün yayınlamış olduğu yeni beta sürümü, HomePod Mini’nin U1 çipinden yararlanan yeni HomePod Mini işlevselliği ekler. Şarkılar bir HomePod Mini’den U1 özellikli bir iPhone 11 veya iPhone 12’ye aktarıldığında artık görsel, işitsel ve dokunsal efektler var. Bir iPhone, ‌HomePod Mini’ye yaklaştığında daha hızlı ve daha yumuşak bir dokunma ritmi ‌‌sunar. iPhone‌‌, ‌‌HomePod Mini‌‌ ile ‌‌iPhone‌‌ arasında bir şarkıyı aktarma arabirimi, cihazlar birbirini yaklaştığı zaman otomatik olarak açılır.

Bu işlevsellik, bir ‌‌HomePod Mini‌‌ ve bir ‌iPhone 11‌ veya ‌iPhone 12‌ üzerinde aktarımı daha hızlı ve daha güvenilir hale getirecek. Ayrıca bunların tümü, cihazların birbirlerine göre nerede olduklarını daha iyi anlamalarını sağlayan U1 çipleri ile donatılmıştır. Bunun dışında güncellemede başka bir yenilik yok ancak güvenlik ve sistem optimizasyonu konusunda pek çok iyileştirme sunulmaktadır.

iOS 14.4 Beta 2 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.4 Beta 2 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.4 Beta 2 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like