Yılın ikinci yarısında gelecek Huawei Mate 40 serisinin yeni bir amiral gemisi yonga seti Kirin 1000 ile güçlendirildiği söyleniyor. Erken söylentiler Kirin 1020 olarak adlandırdı, ancak son raporlar bunun Kirin 1000 olarak gelebileceğini iddia etti. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son yaptırımların Huawei tarafından verilen siparişleri etkilemeyeceği bildirildi. . Bu nedenle, Mate 40’a güç verdiği söylenen 5nm Kirin yonga setinin yolunda olduğu söyleniyor. Çin’deki bir endüstri uzmanı tarafından paylaşılan yeni bilgiler, Kirin 1000 destekli Mate 40 serisinin Ekim ayında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Geçen yıl Huawei, Eylül ayında Kirin 990 5G yongasetini piyasaya sürdü ve Mate 30 serisini aynı ay içinde duyurdu. Tahminciye göre, Huawei Mate 40’ın Ekim ayında yepyeni 5nm amiral gemisi çipiyle resmi olarak faaliyete geçmesi planlanıyor. Tipster, şirketin bu yılın son çeyreğine kadar yaklaşık 8 milyon Mate 40 birimi göndermesi bekleniyor.

Kirin 1000’i çevreleyen söylentiler, “Baltimore” kod adına sahip olduğunu ortaya koydu. 5nm SoC, TSMC tarafından üretiliyor. Bir Cortex-A78 CPU ile donatılabilir. SoC Eylül ayında resmiyet kazanabilir.

Uluslararası analist Ming-Chi Kuo, Nisan ayında Mate 40’ın serbest biçimli lens tasarımı ile donatılacağını açıklamıştı. Huawei, yalnızca cihazlarında kullanılabilir kalmasını sağlamak için tasarımı patentleyecektir.

Çinli üreticinin önümüzdeki yıl ilk çeyrekte resmi hale gelmesi muhtemel Huawei P50 serisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. P50 ve P50 Pro ayrıca 5nm Kirin 1000 SoC tarafından da çalıştırılabilir. Ayrıca her zamanki gibi kamera merkezli olacak olan P50 serisinin yeni bir DxOMark rekoru kırması bekleniyor.

Huawei Mate 40 Serisi Hakkında Bilgiler

Maalesef Mate 40 serisinin özellikleri hakkında hiçbir malumat bulunmamaktadır.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like