LG, akıllı telefonlarında geçtiğimiz bir kaç yılda hiçbir değişiklik yapmamıştı fakat yakında tasarım konusunda iyi bir hamle yapacak gibi duruyor. Güney Koreli şirket sonraki modelinde uygulamaya başlayacağı yeni tasarımını gösteren taslak çizimleri paylaştı.

LG, kullandığı bu tasarımın adını “3D arc Design” koymuş. Cihazın ekranında ve arka kısmında simetrik kavisler kullanılmış. Arka kısımında yağmur damlalarını andıran bir kamera kurulumu yer almakta.

Arka kısımda bulunan kameraların üstten alta doğru küçülmesi dikkat topluyor. Bu sensörlerin en altında ise LED flaş konumlandırılmış durumda.

Kullanılan bu kamera düzeni ile birlikte arka kısımda oldukça yer kaplayan kaba bir kamera kurulumu yerine oldukça şık bir kurulum ve ferah bir arka kısım oluşturmuş.

Bu Tasarım İlk Olarak LG Chocolate Serisinde Kullanılabilir

Büyük bir ihtimalle şirket, bu tasarımı ilk olarak yeniden LG Chocolate serisi ile piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yeni tasarım ile çıkacağı düşünülen ilk modelin sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 765G işlemci, 6.7 veya 6.9 inç ekran, 5G modem, 48 megapiksel ana sensörü barındıran dörtlü kamera kurulumu sistemi ve 4.000mAh batarya ile gelebileceği söylentiler arasında.

Bu yeni model 700 dolar fiyat etiketi ile bekleniyor ve cihazın 15 Mayıs tarihinde tanıtımının yapılacağına dair bilgiler var.

“LG, Uzun Zaman Ardından Yeni Tasarımı ile Ortaya Çıkıyor” başlıklı haberi hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısımından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like