Huawei, tarafından 26 Mart tarihinde P40 serisinin tanıtımı ile birlikte EMUI 10.1 sürümünün de geleceği onaylanmıştı. Şimdi de Honor markalı cihazlarda kullanılan sistem arayüzü Magic UI 3.1 güncellemesinin tanıtım tarihi ile ilgili yeni bilgiler elde etmiş durumdayız.

Honor, 30 Mart tarihinde yeni bir 5G destekli orta sınıf akıllı telefon piyasaya sürmek için hazırlıklara başladı. Bu modelin ismi Honor 30S 5G olacak. Weibo üzerinde bazı tahminlerde bulunan popüler bir kişiye göre bu telefon, Magic UI 3.1 arayüz güncellemesine sahip bir şekilde piyasaya sürülecek.

Honor 30S modelinin sistem dosyası, Magic UI 3.1.1.101 (C00E101R4P1) derlemesiyle gelecek CDY-AN90 kod adlı modelden bahsediyor. Bu sürümün şu anlık bir test sürümü olması oldukça olasıdır. Cihazla birlikte gelecek sürüm daha farklı versiyon numarasına sahip olabilir ve kesin olarak daha stabil olacaktır.

P40 serisindeki modellerde önyüklü olarak gelecek olan EMUI 10.1’de GPU Turbo, EROFS gibi genel performansı arttıran bir takım özellikler yer alacak. Bu özelliklerin hepsinin Magic UI’ın güncel sürümüne de aktarılması bekleniyor. Bunun yanında Magic UI’ın yeni 3.1 sürümü, önümüzdeki ay şirket tarafından piyasaya sürülecek olan Honor 30 ve Honor 30 Pro modellerinde önceden yüklü bir şekilde gönderilecek. Ancak Honor Play 9A modeli Magic UI 3.0 sürümünde kalabilir. Arayüzle alakalı daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like