Bir gün geçmiyor ki Meizu 17 modeli ile alakalı bir bilgi ortaya çıkmasın. Bu sefer de Meizu 17 amiral gemisi modelinin ekranı ile ilgili bazı detaylar resmi olarak yayınlandı. Şirket tarafından paylaşılan tanıtım posteri akıllı telefonun kamera deliğine sahip bir ekran ile geleceğini doğrulamış oldu. Weibo üzerinden paylaşılan görsel ayrıca Meizu 17 modelinde gelecek bu ekranın tedarikçisini de ortaya çıkarmış oldu.

Meizu 17 modeli ile karşımıza çıkacak bu ekranın içindeki delik ekranın hemen sağ üst köşesinde konumlandırılacak. Bu ekranın aynı zamanda Samsung tarafından üretilen Super AMOLED ekran olduğu da belirtiliyor. Bu da iyiye işaret çünkü Samsung, ekran teknolojileri konusunda oldukça gelişmiş ve güzel işler ortaya koyan bir firma. Bunun yanında bu ekranın zaten 90Hz tazeleme hızına sahip olduğu daha önceki bilgiler ile açığa çıkmıştı.

Tanıtım posterindeki render görüntülerine baktığımız zaman ekrandaki kamera deliği oldukça küçük görünüyor. Paylaşılan görselin çekim açısından dolayı da böyle görünüyor olabilir ancak cihazın tüm detaylarını çok yakın bir zamanda zaten canlı olarak göreceğiz.

Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Bunun yanında UFS 3.1 depolama alanı, 64MP dörtlü arka kamera kurulumu ve stereo hoparlörler cihazla beraber sunulacak. Ayrıca akıllı telefonda Wi-Fi 6 desteği de yer alacak. Meizu 17 serisinin 8 Mayıs Cuma günü tanıtılması planlanıyor.

“Meizu 17 Modelinde Samsung’un AMOLED Ekranı Kullanılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like