Bütçe dostu tablet pazarında kendisini yeniden canlandırmak amacıyla Microsoft, Surface Go tabletini duyurdu. Surface Pro’nun çizgilerinde tasarlanan bu yeni, düşük fiyatlı varyant, 10 inçlik bir ekrana sahip ve Windows 10’da çalışıyor. 399$’dan başlayan Redmond’un yeni donanımı, bir tabletin becerikliliğini ve bilgisayarın gücünü birleştiriyor.

Sadece 8,3 mm genişliğe kadar çıkarılan en ince ve en zarif Yüzey modelidir. Büyük boyutlu Surface Pro modelinden %31 daha hafif olan 521 gram ağırlığındaki hafif bir tablettir. 10 inçlik ekranın 3:2 en boy oranı vardır ve 1800×1200 PixelSense ekrana sahiptir. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Mi Pad ve Apple’ın iPad Air 2‘si de dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan bütçe tabletleriyle rekabet etmek için başlatılan Surface Go, 4GB ve 8GB RAM seçeneklerine sahip Intel’in Pentium Gold 4415Y işlemcisiyle donatılmıştır.

Microsoft’un ikonik arkadan aydınlatmalı klavye kapağı ayrı olarak satılacak ve bunun için başka bir 99$ ödemeniz gerekiyor. Surface Go ayrıca bir başka 99$ olan Surface Stylus Pen‘i de destekliyor. Aksesuarları tercih ederseniz tableti “bütçe dostu” etiketinden uzak tutuyorlar.

Microsoft Surface Go Tablet, tablet pazarını bozabilecek kapasiteye sahip mi? Yorumlar bölümünde görüşlerinizi ifade edin ve Teknobuk okumaya devam edin.

Kaynak: https://fossbytes.com/microsoft-surface-go-tablet/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like