Xiaomi, bu ayın başlarında MIUI 12.5 arayüzünün varlığını resmen doğruladı. Bu güncelleme, mevcut MIUI 12’nin birkaç yeni özelliğe sahip yineleme sürümü olarak karşımıza çıkacak. Şimdi ise bu sürümün beta ve kararlı sürüm güncellemeleri için bir zaman çizelgesi karşımıza çıktı. Yeni güncellemenin ne zaman geleceğini bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Bir Telegram paylaşımında yer alan bilgilere göre MIUI 12.5’in kararlı sürümü, Şubat 2020’nin sonuna doğru Çin’deki kullanıcılar için piyasaya sürülecek. Bu bilgi, Xiaomi MIUI Türkiye kanalı tarafından yayınlandı. Gönderide aynı zamanda 2020 yılının sonuna kadar Kapalı Beta sürümü için bir plan olmadığından bahsedilmektedir.

MIUI 12.5, Nisan 2020’de piyasaya sürülen MIUI 12’den orta düzeyde bir yükseltme olacak. Geçmişte 11.5, 10.5 ve 9.5 gibi benzer şekilde adlandırılan MIUI sürümleri gerçekten önemli bir değişiklik getirmemişti. Yani Xiaomi, bu tür sürümler için işleri basit tutar ve bir sonraki büyük arayüz değişikliğine hazırlanmak için kullanır.

Gönderi, yaşanacak gecikmenin muhtemelen Çin’deki tatil zamanından kaynaklandığını belirtiyor. MIUI 12.5’in onaylanması üzerine haftalık Beta Derlemelerini askıya alacağını söylemişti. Xiaomi, yeni bir güncellemeye başlayacağı zaman ilk olarak kapalı beta sürümlerini sunmaya başlar. Daha sonra, kararlı sürüme ulaşmadan önce haftalık beta güncellemesine genişletilir.

Her neyse, bir sonraki MIUI sürümünün yeni bir Masaüstü modu (Samsung DeX gibi), yenilenmiş animasyonlar ve gizlilikle ilgili birkaç değişiklik getirmesi bekleniyor. Rapor doğruysa “Kapalı Beta” sürümü, 2021’nin Ocak ayında başlayacak. Bununla birlikte global bir Xiaomi cihaz kullanıcıysanız, 2021’nin ilk çeyreği sona ermeden önce kararlı bir sürümün gelmesini beklemeyin.

“MIUI 12.5 Arayüzünün Kararlı Sürümü, Şubat 2020 Sonu Yayınlanacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like