Xiaomi, MIUI 11 sürümünü sadece birkaç ay önce yayınladı. Şimdi ise bu arayüzün yeni sürümü olan MIUI 12 ile ilgili raporlar ortaya çıkmaya başladı. Şirket, MIUI 12 Beta sürümünü önümüzdeki hafta duyurabilir.

MIUI 12 Beta ve Kararlı Sürümü İçin Zaman Çizelgesi

“MIUI 12 Güncelleme Programı” isimli Mi Community paylaşımına göre, MIUI 12’nin ilk özel beta sürümleri Eylül ayında yayınlacak. Ekim ayından itibaren ise herkese açık olan beta sürümleri yayınlanacak. Kararlı sürümlerin ise Aralık ayında yayınlanmaya başlanması bekleniyor. Ancak bu bilgiler “Mi Influencer” etiketine sahip bir profil tarafından paylaşıldığını belirtmekte fayda var. Yani yayınlanan bu MIUI 12 zaman çizelgesi %100 doğru olacak diye bir kaide yok. Ancak resmi bir paylaşım olmamasına rağmen ortalama bu şekilde olacağını tahmin etmek zor değil.

Bunun dışında, en son MIUI değişim günlüğü önümüzdeki hafta açıklanacak büyük bir şeyden bahsediyor. Çin’deki Xiaomi kullanıcıları beta programına katılmak için resmi MIUI internet sitesinde arama yaptıkları zaman “Bulunamadı” hatası ile karşılaşıyorlar. Karşılarına çıkan bu hata iletişim kutusunda ise “MIUI 12″den bahsediliyor. Gelecek hafta için planlanan bu büyük duyurunun gerçekten MIUI 12 ile alakalı bir şey olmasını umuyoruz. Yukarıda belirtilen güncelleme programından farklı olarak, doğrudan Xiaomi tarafından yayınlanan resmi bir bilgiye de sahip olabilir bu açıklama ile.

Daha önceden yayınlanan bazı söylentilere göre MIUI 12 sürümü ile şu özelliklerin gelmesi bekleniyor:

  • Sistem genelinde karanlık mod.
  • Yeni GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü).
  • 16:9 ekranlar için destek.
  • Hata düzeltmeleri ve sistem iyileştirmeleri.

MIUI 12 güncellemesini alacak cihazların listesini sizlerle paylaşmıştık. O haberimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like