Xiaomi, geçtiğimiz ay Çin’de yeni nesil özelleştirilmiş Android arayüzü MUI 12’yi tanıttı. Bu yeni arayüz güncellemesi, daha temiz bir kullanıcı deneyimi, gizlilik geliştirmeleri, Mi Health, süper duvar kağıtları ve çok daha fazlası ile geldi. Şirket, MIUI 12 beta sürümünü Çin’deki tanıtım etkinliği ile birlikte Çin ROM’u için kullanıma sundu. Şimdi ise şirket tarafından MIUI 12 Global sürümünün tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı.

Xiaomi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile MIUI 12 küresel lansmanının 19 Mayıs tarihinde düzenlenecek çevrimiçi etkinlik ile yapılacağını bildirdi. Şirket, geçtiğimiz hafta bu konuya dair ipucu veren bir paylaşım yapmıştı. Bugün itibariyle bu ipucunu tamamen açıkladı ve MIUI 12 global tanıtımının tarihini herkesin bilgisine sundu.

MIUI 12 sürümü, Xiaomi’nin popüler özelleştirilmiş Android arayüzü için gerçekten büyük bir güncelleme. Bu yeni güncelleme, Google’ın mobil işletim sistemi Android 10’un sen son sürümüne dayanıyor. MIUI 12, kullanıcı arayüzündeki verileri görselleştiren, yeni animasyonlar ekleyen ve daha hızlı bir ayar menüsü sunan işlevler ile geliyor. Bunların yanında artık Google’ın Android ile birlikte sunduğu yeni gezinme çubuğu arayüze eklenmiş oluyor.

Xiaomi, yeni güncelleme ile birlikte gizlilik ve güvenlik konusunda da önemli bir adım attı. Üç adımlı güvenlik sistemini bu güncelleme ile birlikte kullanıma sundu. Tanıtılan yeni sürümle birlikte gelen yeniliklere buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Xiaomi, yeni MIUI 12 arayüzünün global tanıtımını 19 Mayıs tarihinde Türkiye saati ile 15.00’da gerçekleştirecek. Güncellemeyi alacak küresel modellerin hangileri olacağını ise yine bu etkinlikte açıklanması bekleniyor.

“MIUI 12 Global Tanıtım Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like