Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola şirketi, son zamanlarda oldukça aktif görünüyor. Şirket, birkaç gün önce Moto E6S modelini piyasaya sürmüştü. Şimdi de Moto G8 Power Lite modeli üzerinde çalışıyorlar. Adından da anlaşılacağı gibi bu cihaz, G8 Power modelinin daha uygun fiyatlı bir varyantı olacaktır.

HDBlog isimli bir İtalyan teknoloji sitesi, yaklaşan akıllı telefonun render görüntülerini yayınladı. Haber içine yerleştirdiğimiz görsellerden görebileceğiniz gibi, akıllı telefonun ön tarafında su damlası çentikli bir ekran yer alıyor. Bu ekranın boyutu 6.5 inç ve 1600 x 720 HD+ çözünürlüğe sahip.

Akıllı telefonun arka bölümünde ise bizleri üçlü kamera dizilimi karşılıyor. Bu dizilimde, bokeh efekti yapabilen 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik sensörü ve 16MP çözünürlüğünde birincil kamera yer alıyor. Bu üçlü kameranın hemen alt bölümünde ise küçük bir LED flaş bulunuyor.

Moto G8 Power Lite modelinin MediaTek’in Helio P35 yonga setinden güç alması bekleniyor. Akıllı telefonda 4GB RAM olması bekleniyor ve dahili depolama alanı olarak 64GB sunması bekleniyor. Ayrıca microSD kart ile genişletilebilir depolama özelliğine de sahip olabileceği konuşuluyor.

Cihazda 10W hızlı şarj özelliğine sahip 5000mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Moto G8 Power Lite’da 3.5mm kulaklık girişi bulunuyor. Cihaz kutudan Android 10 sürümü ile çıkacak.

Moto G8 Power Lite Fiyatı

Akıllı telefonun Nisan ayında karşımıza çıkması bekleniyor. Fiyatı ise yaklaşık olarak 200 dolar olacak.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like