Oyun odaklı akıllı telefon modelleri diğer modellere kıyasla oldukça özel cihazlardır. Bu oyun telefonları en iyi şekilde oyun deneyimi sunabilmek için en üst düzey donanımlara ve mükemmel bir ekrana sahip olurlar. Bununla birlikte birçok aksesuar desteğini de beraberinde sunarlar. 28 Temmuz tarihinde tanıtılması beklenen Nubia Red Magic 5S oyun telefonu modeli de bu özellikleri fazlasıyla sunacaktır.

Nubia’nın yeni akıllı telefonu şüphesiz ASUS’un ROG Phone 3 ve Lenovo’nun Legion Phone Duel modeliyle rekabet etmek zorunda kalacaktır. Bundan dolayı Nubia’nın yeni ürünü tanıtım tarihi itibariyle piyasadaki en güçlü akıllı telefon olabilir. En azından şu anda AnTuTu kriterlerinde elde edilmiş en yüksek puan Red Magic 5S’in almış olduğu 659.586 skorudur.

AnTuTu Benchmark üzerinde Nubia’nın modelinin ardından elde edilen ikinci en yüksek puan ise Lenovo Leigon Phone Duel tarafından elde edilmiş durumda. Lenovo’nun oyun telefonu platformdaki testlerden tam olarak 649 bin puan elde etmeyi başardı. Böylece Nubia, yeni modeliyle en yakın rakibinden 10 bin puan daha yüksek bir sonuç elde etmiş görünüyor.

Nubia Red Magic 5S modeliyle alakalı olarak 144Hz yenileme hızına ve 240Hz örnekleme hızına sahip bir OLED ekran ile geleceği bilinmektedir. Ayrıca şirket uç noktalarda yer alan dokunmatik düğmelerin örnekleme hızına daha iyi bir şekilde odaklanmış durumda. Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus yonga setiyle gelecek olan akıllı telefon, LPDDR5 RAM, UFS 3,1 flash sürücü, gelişmiş bir soğutma sistemi ve hızlı şarj özelliklerini de destekleyecek.

Nubia, Red Magic 5S ürünü ile birlikte farklı ürün gamındaki ürünlerini de çeşitlendirecek. Şirket bu kapsamda 120W hızlı şarj cihazı ve kavisli OLED ekrana sahip olan Nubia Watch akıllı saat modelini piyasaya sürecek. Nubia’nın yeni akıllı telefonu tanıtıldığı zaman sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Nubia Red Magic 5S Modeli AnTuTu’da Rekor Kırdı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like