Bu haftanın başlarında OnePlus tarafından giriş seviyesi bir akıllı telefon modeli tanıtılacağı iddia edildi. Bu model ile alakalı yeni söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilere göre OnePlus’ın yeni giriş seviyesi akıllı telefon modeli 6.000mAh kapasiteli bataryalı bir cihaz olacak. Bununla birlikte akıllı telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 460 yonga setinden alacak.

OnePlus’ın içerisinden elde edildiği iddia edilen bilgiye göre, şirketin Snapdragpn 460’lı bütçe dostu modeli ABD de dahil olmak üzere dünya çapındaki pek çok ülkede satışa sunulacak. Söz konusu cihazın kod adı ise “Clover” yani Türkçesi ile yonca olarak belirlenmiş durumda. Bu model 6,62 inç boyutunda ve 720 x 1560 piksel çözünürlüğünde HD+ IPS LCD ekran ile karşımıza çıkacak.

6.000mAh Bataryalı Giriş Seviyesi “OnePlus Clover” Yakında Tanıtılacak

Rapora göre akıllı telefonda 4GB RAM olurken depolama konusunda ise 64GB dahili depolama alanı sunulacak. Aynı zamanda cihazda yer alan MicroSD kart yuvası sayesinde bu dahili depolama alanını genişletebileceksiniz. Bunun yanı sıra, giriş seviyesi akıllı telefon modelinin arka bölüme konumlandırılmış bir fiziksel parmak izi okuyucuya sahip olma ihtimali de yüksektir.

Kamera konusunda da yeni bilgiler mevcut. Akıllı telefonun ön tarafında tek bir kamera sensörü olacak. Arka bölümde ise 13MP f/2.2 diyafram değerine sahip birincil kamera mevcut olacak. Bu kameraya iki adet 2MP’lik yardımcı sensörler eşlik edecek. Muhtemelen bu kameralardan biri makro sensör olurken diğeri ise derinlik algılayıcı sensör olacaktır.

Akıllı telefonun 6.000mAh kapasiteli devasa bir batarya ile birlikte geleceği söyleniyor. Ayrıca şirketin bu bataryaya ek olarak 18W hızlı şarj desteği sunması bekleniyor. Muhtemelen bu batarya özelliklerinde model tek bir şarj ile iki güne yakın kullanım ömrü sunabilecektir. 720p çözünürlüğündeki bir ekran ve bataryanın büyüklüğü göz önüne alındığında 2 gün pil ömrü pek de uzak bir ihtimal değil.

Dikkate değer bir özellik olarak cihazda 3,5mm kulaklık girişi bulunacak. OnePlus, 3,5mm portunu en sonra OnePlus 6 modelinde sunmuştu. Fiyatlandırma konusunda ise OnePlus’ın bu modeli yaklaşık 200 dolarlık bir fiyat etiketi ile piyasaya süreceği söyleniyor. Şirket, henüz böyle bir modelin varlığına dair bir açıklama yapmadı ancak yakın zamanda resmi bilgilerin gelmesini bekliyoruz.

“OnePlus, 6.000mAh Bataryalı Giriş Seviyesi Akıllı Telefon Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like