Poco, kısa bir süre önce sosyal medya hesaplarında yeni bir model için heyecanlı olduklarını ve yakın zamanda bu cihazın tanıtılacağını açıklamıştı. Daha sonra ise cihaza dair bazı özellikler ortaya çıktı. Ancak birçok kişi tanıtılması beklenen Poco F2 Pro modelinin fiyatı, renk seçenekleri, teknik özellikleri ve özellikle de tanıtım tarihi konusunda meraklıydı. Ortaya çıkan bir sızıntı adeta bu sorulara yanıt oldu.

91Mobiles tarafından paylaşılan bilgiler cihazın bazı temel özelliklerini ortaya koyuyor. Bahsettiğimiz internet sitesi Poco F2 Pro’nun 128GB’lık versiyonunun fiyatının €570 fiyat etiketine sahip olacağını iddia ediyor. 256GB’lık modelin ise ortalama 100 birim daha pahalı olacağını belirtiyor. Bu fiyatlar Poco markası için yüksek olsa da cihazların özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda normal karşılanabilir.

Yine 91Mobiles üzerinde cihazın renk seçenekleri de belirtiliyor. Poco F2 Pro’nun beyaz, mor, gri ve mavi olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile sunulacağı söyleniyor. Aynı zamanda bu renk seçenekleri Xiaomi’nin Redmi K30 Pro modelini Çin’de satışa sunduğu renklerle aynı.

Renk seçenekleri ve özellikleri düşündüğümüz zaman Poco F2 Pro’nun Redmi K30 Pro modelinin küresel bir versiyonu olarak yayınlanacağını belirtebiliriz. Cihaz gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alırken 6.67 inç Super AMOLED ekrana sahip olacak.

Kamera konusunda ise cihazın arka bölümünde 64MP birincil kameralı dörtlü kamera modülü yer alacak. Ön bölümde ise pop-up kamera çözümü tercih edilecek. Bu pop-up kamera ise 20MP olarak sunulacak. Batarya kapasitesinin ise 4.700mAh olması bekleniyor.

Poco F2 Pro Modelinin Tanıtım Tarihi

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir sızıntı cihazın hangi tarihte tanıtılacağını ortaya koydu. Akıllı telefonlar konusundaki sızıntıları ile popüler olan Sudhanshu’ya göre, Poco F2 Pro modeli 12 Mayıs tarihinde İspanya’nın Madrid kentinde yerel saat ile 14.00’da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ancak bu bilginin resmi olarak onaylanmadığını belirtelim.

“Poco F2 Pro Modelinin Fiyatı, Renk Seçenekleri ve Tanıtım Tarihi Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like