Realme, bu yılın başlarında Realme UI isimli özelleştirilmiş Android arayüzünü tanıttı. Şirket, bu yeni kullanıcı arayüzünü Oppo’nun ColorOS arayüzünden uzaklaşmak amacıyla geliştirdi. Realme modellerinde bundan önce Oppo’nun ColorOS arayüzü kullanılıyordu ancak şu anda şirket kendi sistem arayüzünü yeni modellerle birlikte yolluyor. Realme UI arayüzü, Realme X, Realme X2, Realme X2 Pro, Realme 5 Pro ve Realme 3 Pro modelleri için şu anda mevcut durumda. Şimdi ise Realme 3 ve Realme 3i modelleri, Android 10 tabanlı Realme UI güncellemesi alıyor.

Her iki akıllı telefon modeli de çeşitli yenilikler ve düzeltmeler içeren yeni Android 10 güncellemesini almaya başlamış durumda. Şirket, arayüzü ile ilgili hedeflediği güncelleme programına şu anda tamamıyla uyuyor. Yeni Realme kullanıcı arayüzü ile birlikte Android 10 RMX1821EC_11.C.09 sürümü de her iki modele geliyor.

Yeni Android 10 güncellemesi çeşitli yenilikçi özellikler ve bazı estetik geliştirmeler ile birlikte geliyor. Akıllı kenar çubuğu, gelişmiş gezinme hareketleri, yenilenen bildirim paneli ve çok daha fazlası bu güncellemeyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Realme bu arayüz ile üç temel prensibi amaçlıyor: İşlevsellik, zenginleştirme ve dinamiklik.

Yeni arayüz güncellemesi kullanıcılara bazı özelleştirme olanakları tanıyor. Bu olanaklardan biri de özelleştirilebilir uygulama simgeleridir. Kendi özelleştirilmiş simgelerinizi kullanabilir ve bunları istediğiniz boyutta boyutlandırabilirsiniz.

Realme UI ile birlikte gelen bir diğer hoş detay ise arkadaşlarınızla aynı şarkıyı dinleyebilmenizi sağlayan “Çift Modlu Müzik Paylaşımı” özelliğidir. Bu özellik ile birlikte bluetooth ve kablolu kulaklıklarınızı cihaza aynı anda bağlayarak arkadaşınız ile birlikte aynı müziği aynı anda dinleyebiliyorsunuz.

Basit mod, odaklanma modu, oyun alanı ve oyun asistanı gibi birçok kullanıcı deneyimini arttıran özellik Realme UI ile birlikte Realme markalı akıllı telefon kullanıcılarına sunuluyor.

“Realme 3 ve Realme 3i, Android 10 Tabanlı Realme UI Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like