Realme oldukça genç bir markadır. 4 Mayıs 2018 tarihinde kurulan şirket oldukça kısa bir süre içerisinde hızla büyüdü ve birçok ülkede yeni akıllı telefon modellerini satışa sundu. Şu anda en iyi 7 akıllı telefon markası içerisinde olan Realme, 9 pazarda da ilk beş içerisinde yer alıyor. Tüm bu başarıları gösteren Realme, küresel olarak 40 milyon kullanıcıya ulaşmayı da başarmış durumda.

Realme’nin resmi olarak belirttiğine göre şu anda global çapta 40 milyondan fazla Realme kullanıcı mevcut. Üstelik bu kullanıcı kitlesi her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeye, artış göstermeye devam ediyor. Bu artışa örnek olarak geçtiğimiz günlerde Hindistan’da satışa sunulan ve sadece 2 dakika içerisinde 150 binden fazla satan Realme C11 modelini gösterebiliriz.

Bunların yanı sıra Realme Narzo 10 modelinin ay şekilde kısa sürede 70.000 adet satmasını da örnek olarak verebiliriz. Markanın ne kadar hızlı bir şekilde büyüdüğü hakkında bir fikir vermek için biraz geriye gidelim. 2018 yılının Eylül ayında Realme’nin yeni modeli piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay önce bir milyon satışa ulaştı.

2019 yılının Ağustos ayında marka 10 milyondan fazla akıllı telefon satmayı başardı. Daha sonrasında bu yılın Ocak ayında ise 25 milyon sevkiyat gerçekleştirerek büyüme hızını giderek arttırdı. Şimdi ise daha yakın bir zaman olan Mayıs ayında 35 milyon küresel kullanıcıya ulaşmış oldu ve şu anda 40 milyon kullanıcı barajını aştı.

Genç teknoloji markasının bu yılki hedefi 50 milyon yeni akıllı telefonu yeni kullanıcılara ulaştırmak. Şirket bu hedefini yerine getirebilmek için artan 5G kapsama alanını kullanacak ve 5G destekli yeni modellerinin satışlarını yüksek tutmayı sağlayacak. Realme ve teknoloji hakkında yeni bilgiler geldikçe sizler ile paylaşamaya devam edeceğiz.

“Realme, Küresel Olarak 40 Milyon Kullanıcıya Ulaşmayı Başardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like