Realme, akıllı telefon piyasası söz konusu olduğu zaman hiç de hafife alınacak bir marka değil. Şirket, yakın zamanda X50m isimli modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise Çin’in sosyal platformu Weibo üzerinde Realme’nin gizemli telefonuna dair bazı tasarım ayrıntıları ortaya çıktı. Tasarım detayları sızan bu cihaz şirketin ilk oyuncu telefonu olabilir.

Weibo’da Digital Chat Station tarafından paylaşılan gönderide Realme tarafında daha önce görmediğimiz bir tasarım anlayışına sahip cihaz görseli yer alıyor. Dikkat çeken bu cihaz henüz piyasaya sürülmemiş bir Realme telefon prototipi olarak duruyor.

Değişik tasarımı ile dikkat çeken telefonun arkasında muhtemelen kevlar kaplamalı parlak bir siyah renk mevcut. Cihazın arka bölümünde gövde üzerinde tam merkezde uzunca bir şerit göze çarpıyor. Bu şeritli tasarım Oppo’nun Reno akıllı serisini andırır şekilde konumlandırılmış. Şeridin orta noktasında ise Realme logosu bulunuyor.

Şeridin üst bölümüne entegre edilmiş bir kamera kurulumu görünüyor. Bu kamera kurulumunda üç adet sensör görünüyor. Birincil sensörün büyük olması yüksel MP’li bir kameranın gelebileceğine dair mesaj veriyor. Ancak bu sensörler hakkında görüntüden başka bir bilgi şu anda mevcut değil. Bunun yanında kamera kurulumun hemen yanında bir de flaş var.

Realme, bu sene orta sınıf ve amiral gemisi telefonlar ile pazar payını arttırmayı hedefliyor. Daha önce 2020 yılında 5 adet 5G destekli akıllı telefon piyasaya süreceği belirtilmişti. İddialara göre bu telefon 5G, UFS 3.1 depolama ve LPDDR5 RAM ile sunulacak. Ayrıca Qualcomm’un güçlü yonga seti Snapdragon 865’ten gücünü alacak.

Realme’nin Gizemli Telefonuna Ait Bu Tasarım Yeni Bir Seriye İşaret Olabilir

Karşımıza çıkan bu tasarım, Realme’nin şimdiye kadarki en cesur ve en iddialı projesinin bu olabileceğini yansıtıyor. Cihaza dair sadece elimizde bir adet görsel var donanımsal özellikler hakkında en ufak bir bilgiye bile şu anda sahip değiliz. Cihazın özelliklerini öğrenmek için şu anda tek yapmamız gereken beklemek ve görmek olacaktır.

Weibo’daki gönderi, bu cihazın yeni bir akıllı telefon serisine ait olup olmadığını sormakta. Realme’nin henüz oyun telefonu pazarına girmemiş olması bu sorunun büyük olasılıkla olumlu cevaplanacağınu düşündürüyor. Unutmamalıyız ki bu cihaz sadece bir prototip olabilir yani sadece geliştirme aşamasındaki bir test cihazı olabilir ve karşımıza hiç çıkmayabilir. Ancak yine de bu hoş tasarımlı model konusunda heyecanlı olduğumuz belirtmekte fayda var.

“Realme’nin Gizemli Telefonuna Dair Bazı Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like