Xiaomi‘nin Redmi Note 6 Pro modeli, muhtemelen tüm zamanların en az ilgi gören Redmi Note serisi akıllı telefon modelidir. Bu model, yalnızca birkaç ülkede satışa sunuldu. Akıllı telefon piyasaya sürüldüğü zaman kutusundan Android 8.1 (Oreo) tabanlı MIUI 9 arayüzü ön yüklü olarak çıktı. Daha sonrasında MIUI 10, Android 9.0 (Pie) ve MIUI 11 güncellemelerini aldı. Note 6 Pro, şimdi de MIUI 12 güncellemesini almaya başladı.

Çoğu Xiaomi markalı akıllı telefon modelinin aksine Redmi Note 6 Pro’nun yalnızca iki varyantı mevcut. Bunlar “Global” ve “Rusya” olarak sıralanıyor. Rusya’da satışa sunulan varyant 2019 yılının başından beri herhangi bir güncelleme yüzü görmedi. Diğer bir deyişle Rusya’da satılan bu model hâlâ Android 8.1 (Oreo) tabanlı MIUI 10 arayüzü üzerinde çalışıyor.

Diğer ülkelerde satışa sunulan “Global” yani küresel model varyant ise MIUI 12 güncellemesine kavuştu. Akıllı telefon, bu yeni güncellemeyi V12.0.1.0.PEKMIXM yapı numarası ile alıyor. Bu güncelleme şu anda “Kararlı Beta” aşamasındadır. Yani şimdilik sadece bu sürece dahil olmuş sınırlı kullanıcılara gönderilmektedir.

Eğer bu güncellemeyi bu süreç dahilinde alan kısıtlı kullanıcı kitlesi herhangi bir sorun ile karşılaşmazsa Xiaomi, bu yapının kullanılabilirliğini daha fazla kullanıcıya genişletecek. Güncellemenin tam sürümünün ise bu ay veya Şubat ayının başında bitmesini ve tüm Redmi Note 6 Pro kullanıcılarına gönderilmesini bekliyoruz.

Bununla birlikte MIUI 12 güncellemesi, Redmi Note 5/5 Pro modellerinde olduğu gibi Redmi Note 6 Pro modelinin de son büyük güncellemesi olacak. Ancak bu modelin ara sürüm olan MIUI 12.5 güncellemesini yılın ilerleyen aylarında alma ihtimali var. Android sürümünde ise ne yazık ki bu cihaz için bir Android 10 güncellemesi sunulmayacak.

“Redmi Note 6 Pro Modeli, MIUI 12 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like